Mammobus stanie przy Merkurym

ePiotrkow Piątek, 27 października 20172 2535
Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Badanie będzie można wykonać 21 listopada w mammobusie, który stanie przy DH Merkury w Piotrkowie.

- Mimo że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

 

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim 21 listopada przy Domu Handlowym Merkury, ul. Słowackiego 142. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

macant ~macant (Gość)28.10.2017 08:31

Macałbym.

01


Zanna ~Zanna (Gość)27.10.2017 09:18

Wczesne wykrywanie...?! W wieku 50-69 lat?! U mojej mamy (48lat) 2lata temu wykryto złośliwego raka piersi, trochę się z nią najeździłam po szpitalach, onkologach oraz na chemioterapię i bynajmniej kobiety, które tam spotykałyśmy w większości należały do przedziału wiekowego 30-50, czasami młodsze. Panie po 50 najczęściej miały nawrót raczyska, a nie pierwsze zdiagnozowanie. Niestety fakty są takie, że ten problem dotyka coraz młodsze kobiety i uważam, że możliwość skorzystania z badań w mammobusie powinna być dla nas wszystkich bez ograniczeń wiekowych...

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat