Mammobus pojawi się w naszym regionie

ePiotrkow Środa, 16 sierpnia 20172 3207
We wrześniu w Piotrkowie i regionie będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

Badania będzie można wykonać w następujących miejscowościach:


Sulejów – 1 września przy Ośrodku Zdrowia, ul. Targowa 28
Gorzkowice – 5 września obok Przedszkola, ul. Kwiatowa 4
Wola Krzysztoporska – 6 września przy Domu Kultury, ul. Południowa 2
Piotrków Trybunalski – 8 września przy Domu Handlowym Merkury, ul. Słowackiego 142
Czarnocin – 11 września przy Urzędzie Gminy, ul. Główna 142


Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia


Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.


Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii należy zarejestrować się pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

CzyRak ~CzyRak (Gość)17.08.2017 09:30

Dlaczego akurat mammografia?
http://cudph.pl/przelomowe-odkrycie-usg-najlepsza-metoda-wykrywania-nowotworow/

20


gość ~gość (Gość)17.08.2017 07:37

Wczesne wykrywanie raka piersi a darmowe badanie dla kobiet od 50 roku życia, idea piękna tyko nie do końca przemyślana. Już od 40 kobiety powinny się móc badać za darmo i to nie co 2 lata tylko conajmniej raz w roku. Jak zwykle Utopia.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat