ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Malujemy płytki kuchenne i łazienkowe

Czwartek, 26 marca 2020 6184
Remont czy to łazienki czy kuchni zazwyczaj jest związany ze zmianą glazury i terakoty, co jest i czynnością czasochłonną, jak i wymagającą dużych nakładów finansowych, nie mówiąc już o panującym wówczas w naszych domach bałaganie. Z tych powodów wiele osób odkłada jego wykonanie na czas nieokreślony. I tutaj mamy dobrą wiadomość. Tym, którzy chcieliby w sposób łatwy i bez zbytniego obciążania domowego budżetu zmienić wygląd swoich kuchni i łazienek z pomocą przychodzi seria farb marki Tikkurila.

Ładuję galerię...

Pierwszy krok w metamorfozie starych kafelków to ich umycie, odtłuszczenie, zmatowienie (drobnym papierem ściernym lub szlifierką) i oczyszczenie z pyłu. Następnie tak przygotowaną glazurę malujemy farbą gruntową TIKKURILA OTEX AKVA – to produkt, jak pisze producent do zadań specjalnych i przestrzeni wymagających specjalnej przyczepności. Co ważne farba ta nadaje się również do malowania przedmiotów drewnianych (takich jak okna) i aluminiowych. Kolejny krok w renowacji starej glazury to nadanie jej wybranego koloru. I tutaj do wyboru mamy dwa rodzaje farb – zależnie czy zmieniamy wygląd kafelków w kuchni czy w łazience. Do pierwszego z wymienionych pomieszczeń polecamy lateksową farbę Optiva Semi Matt 20 – jej formuła idealnie nadaje się do miejsc podatnych na zabrudzenia i dużą wilgotność, ponadto nadaje pomalowanym powierzchniom piękne półmatowe wykończenie. Z kolei do kuchni jako farbę nawierzchniową rekomendujemy TIKKURILĘ EVERAL AQUA, czyli wodorozcieńczalną akrylową emalię o trzech stopniach połysku, odporną na wycieranie, uderzenia czy nawet promienie słoneczne. Co istotne farba ta nie chlapie, szybko wysycha i nie drażni swoim zapachem. Drugą warstwę możemy nakładać po 4 godzinach. Do malowania wszystkimi z wymienionych farb zalecamy wałek z gąbki, wtedy uzyskamy zarówno gładką, jak i pozbawioną smug powierzchnię płytek.

 

Wszystkie z wymienionych farb, jak i barwniki do nich, znajdziecie Państwo w naszej hurtowni. Nasi klienci mogą również uzyskać w naszej firmie porady dotyczące sposób nakładania farb, jak i przygotowania podłoża do renowacji.

 

Zapraszamy

MEKA, Piotrków Trybunalski

ul. Sulejowska 56

tel. 44/ 732-03-04 

www.farby-tynki.pl


Zainteresował temat?

3

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat