Maląg: liczymy, że w grudniu stopa bezrobocia w Polsce będzie między 7 proc. a 8 proc.

PAPKraj Niedziela, 30 sierpnia 20208 1859
Mamy w Polsce 1 mln 30 tys. bezrobotnych. Zakładamy, że przy wsparciu, które już poszło do przedsiębiorców, i przy otwieraniu gospodarki, stopa bezrobocia w grudniu br. będzie między 7 proc. a 8 proc. – powiedziała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
fot. PAP

Na antenie Polskiego Radia 24 szefowa MRPiPS poinformowała, że stopa bezrobocia w lipcu, potwierdzona przez GUS, wyniosła 6,1 proc. "Pokazuje to, że miejsca pracy zostały uratowane" – powiedziała Maląg.

 

Przypomniała, że na ratowanie miejsc pracy państwo przekazało przedsiębiorcom ponad 130 mld zł.

 

"W związku z tym, że środki powinny być wydatkowane zgodnie z planem przeznaczenia, obecnie jesteśmy na etapie sprawdzania, jak zostały wykorzystane" – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Pytana, jaki będzie procent bezrobocia w kolejnych miesiącach, minister Maląg powiedziała, że ma nadzieję, że nie dojdzie do 8 proc.

 

"Z obserwacji tego, co się dzieje na rynku pracy, wynika, że może sięgnąć między 7 proc. a 8 proc. Obecnie mamy 1 mln 30 tys. bezrobotnych. Zakładamy, że przy wsparciu, które już poszło, i przy otwieraniu gospodarki, stopa bezrobocia w grudniu będzie między 7 proc. a 8 proc." – oświadczyła szefowa MRPiPS.

 

"Miejmy nadzieję, że druga fala zakażenia nie spowoduje drastycznego spowolnienia w gospodarce. Poprzez inwestycje chcemy dążyć do tego, aby rynek pracy i nasza gospodarka wywróciły na tory sprzed pandemii" – powiedziała. (PAP)

 

Autor: Magdalena Gronek


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre D. ~Pierre D. (Gość)30.08.2020 20:48

Cytuję:
minister rodziny, pracy i polityki społecznej


Dawniej zakładano rodziny BEZ POMOCY ministra i pracowano również BEZ POMOCY ministra. Istniały rodziny i ludzie pracowali, choć ministra od tego nie było. Stanowisko do spraw zbędnych i marnotrawienia kasy podatników.

Cytuję:
Miejmy nadzieję, że druga fala zakażenia nie spowoduje drastycznego spowolnienia w gospodarce


A co, już "druga fala" zaplanowana, nieprawdaż?
Dotychczas żadna epidemia w historii nie miała "drugiej fali". Parafrazując tezę z XIV księgi przygód Tytusa de Zoo, można powiedzieć, że nienormalnymi epidemiami rządzą nienormalne prawa.

10


gość ~gość (Gość)30.08.2020 12:11

Zrubmy większe zadłurzenie to nie będzie bezrobać bo 69% to mało

10


gość ~gość (Gość)30.08.2020 12:24

A mi się nie chce robić.Siedze św w domu,wyspie się do południa,później pod sklep na piwko zawsze ktoś postawi,papirosym poczęstuje

12


endriu ~endriu (Gość)30.08.2020 14:34

dobra dobra, nie czarujcie bo doskonale wiecie że w Europie szykują się do drugiego zamknięcia gospodarki, tym razem na większą i dłuższą skalę, dlatego posyła się dzieci do szkół, by potem był pretekst do tego by powiedzieć że epidemia się rozlała, zobaczycie, media będą nas bombardować o tysiącach zakażeń, ale to wszystko jest z góry zaplanowane, dzieci i szkoła nie mają z tym nic wspólnego, po prostu musi być pretekst do siania propagandy

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat