Maks brązowym medalistą Mistrzostw Polski

ePiotrkow Czwartek, 29 listopada 20181 1942
Dwa brązowe medale zdobył Maksymilian Danielak podczas Mistrzostw Polski w Badmintonie do lat 15. Zawody odbyły się w Sianowie, zawodnik KSS Ruch Piotrków Trybunalski wywalczył brązowe krążki w singlu i grze deblowej.

Ładuję galerię...

W półfinale gry pojedynczej Max musiał uznać wyższość późniejszego mistrza Polski, Dominika Kwinty (UKS KSBad Kraków) przegrywając z nim w dwóch setach. Z kolei w deblu, grając w parze z Tomaszem Buzą (UKSB Millenium Warszawa), przegrał w półfinale Dominikiem Kwintą i Piotrem Liszką (UKS Unia Bieruń) też w dwóch setach.

 

- Powiedziałam trzy tygodnie temu, gdy Maks, po finale z aktualnym mistrzem Polski Dominikiem Kwintą, wygrywał kolejne Grand Prix Polski w Suchedniowie, że mistrzostwa rządzą się swoimi prawami. I tak się stało. Niełatwo grało mu się w roli turniejowej „jedynki". Ale to oczywiście kolejny świetny występ Maksymiliana, pokazujący jego przynależność do bardzo ścisłej krajowej czołówki - powiedziała mama i trenerka Maksa, Dorota Danielak.

 

W mistrzostwach startował także jeszcze jeden zawodnik piotrkowskiego klubu, Dawid Dolot, który w grze singlowej dotarł do drugiej rundy kwalifikacji. A grając w parze z Jakubem Grabskim (KS Set Szklarska Poręba) przegrał w pierwszej rundzie debla z parą Maciej Zimoch/Miłosz Zimoch (KB Vol -Trick Kępno).

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z mistrzostw. Ich autorami są: Ewa Buza, Zbigniew Zięba, Aleksandra Zięba oraz UKS Kometa Sianów.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Antoni ~Antoni (Gość)30.11.2018 21:51

Jak na faworka, pod którego od kilku lat funkcjonuje cały klub to mizerota...

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat