Majowe Świętowanie w Wolborzu

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 03 maja 20216 1415
Bohaterem tegorocznych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja był Prymas Polski Stefan Wyszyński. Uroczysta Msza Święta i spektakl słowno-muzyczny odbyły się w Kolegiacie Wolborskiej.

Ładuję galerię...

Tegoroczne obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja poświęcone były wielkiemu patriocie Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. W ubiegłym roku Sejm Rzeczypospolitej ustanowił roku 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja to doskonała okazja by przypominać wielkich polskich patriotów z różnych okresów walki o niepodległość.

 

Młodzież pod kierunkiem dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury Kamili Dubilas i ks. Piotra Kałuszki przygotowała spektakl słowno-muzyczny poświęcony życiu tego wielkiego patrioty. Po Mszy Świętej za Ojczyznę oraz wystąpieniu okolicznościowym Zbigniewa Klewina przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolborzu odbył się wspomniany koncert.

 

Na zakończenie obchodów Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podziękował młodzieży za przygotowanie święta oraz zebranym mieszkańcom Wolborza za przybycie, a następnie zaprosił wszystkich do wspólnego złożenia kwiatów pod pomnikiem innego wielkiego patrioty Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Urząd Miasta i Gminy Wolbórz


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

44 ~44 (Gość)3 dni temu, 22:46

Najbardziej niewiedzą Kościoła potomkowie folksdojczy ,litwaków i czerwonych wiepsz... . Każdy świętuje jak uważa , to wolny kraj

01


gośćil ~gośćil (Gość)04.05.2021 16:37

Upadla intelektualnie mieścina.

20


filomena ~filomena (Gość)04.05.2021 08:59

Kościół był jednym z wrogów tej konstytucji, wielu biskupów jako zdrajcy za to zostało powieszonych. A jakim bohaterem tej konstytucji sprzed paru wieków miałby być Wyszyński, to dopiero wyższa szkoła jazdy pomyślunku sukienkowych. Czyżby to Wyszyński ją uchwalił i popierał? Typowe to dla KK odwrócenie kota ogonem.

30


pość ~pość (Gość)04.05.2021 08:53

"Religia jest dla ludzi bez rozumu" - Józef Piłsudzki

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat