Mają nową ekopracownię "Bocianie gniazdo"

ePiotrkow Poniedziałek, 15 grudnia 20142 4321
"Bocianie gniazdo" to nazwa pracowni przyrodniczej, która powstała w ramach projektu pn. „Ekomisja - czyli czym skorupka nasiąknie za młodu”. Jej uroczyste otwarcie odbyło się w Prywatnej Szkole Podstawowej Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Na uroczystość zaproszono przedstawicieli WFOŚiGW w Łodzi, przedstawicieli Referatu Edukacji oraz Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Gości przywitały: właściciel szkoły Magdalena Jakubiak, dyrektor Aneta Żurawska oraz autorka zadania Milena Barańska - nauczyciel przyrody.

Przedstawiono prezentację na temat pracowni przyrodniczej. Następnie jedna z uczennic przedstawiła w wierszu „Bociany i ludzie” zależność pomiędzy ludźmi a bocianami, a uczniowie klas IV pokazali teatrzyk ekologiczny „Niewielki, ale śliczny teatrzyk ekologiczny”.

 

Starania o utworzenie pracowni przyrodniczej rozpoczęły się w kwietniu tego roku, kiedy to do WFOŚiGW został złożony wniosek o dofinansowanie projektu „Moja wymarzona ekopracownia”. W czerwcu wniosek został przyjęty, a projekt wdrożony do realizacji. Najważniejszymi celami zadania są rozwijanie zainteresowań uczniów naukami przyrodniczymi, rozbudzanie wrażliwości na piękno, bogactwo lokalnego środowiska przyrodniczego, zrozumienie, kim jest człowiek w środowisku, doskonalenie umiejętności obserwacji przyrodniczych, wnioskowania, opisywania i dokumentowania informacji oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Wynikiem realizacji zadań związanych z projektem ekopracowni będzie uzyskanie wielokierunkowych efektów ekologicznych oraz dydaktycznych, ważnych zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela. W zajęciach biorą udział także gimnazjaliści Prywatnego Gimnazjum oraz podopieczni Prywatnego Przedszkola Magdaleny Jakubiak. Wpłynie to korzystnie na podniesienie jakości pracy w szkole i zwiększy się jej znaczenie w środowisku ekologicznym i społecznym.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

agad ~agad (Gość)16.12.2014 09:23

Piękny ptak. Dodam tylko takie uwagi: bocianie jajka są białe, natomiast ogony bociany mają też białe. Przy złożonych skrzydłach ogon bociani wydaje się z góry czarny bo nakładają się na niego czarne pióra ze skrzydeł. Chociaż widziałam kiedyś bociana, który miał jedno pióro czarne w ogonie.

00


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)15.12.2014 16:26

Fajny widok : Czapla w Bocianim Gnieżdzie. Pozdrawiam P. Andrzeja

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat