Maciej Rajski mistrzem Polski

Strefa FMKraj Wtorek, 04 lutego 20202 2401
Piotrkowianin został halowym mistrzem Polski w tenisie ziemnym. To już kolejny halowy tytuł w jego dorobku, poprzedni również zdobył na kortach w Bydgoszczy.
Fot.: A. Sikorski.

W pierwszej rundzie Maciej Rajski (978. ATP) pokonał 6:1, 6:1 Norberta Tadyszaka, w drugiej 6:3, 7:5 wygrał z Gabrielem Bilińskim. Ćwierćfinał był najbardziej zaciętym meczem piotrkowianina, ostatecznie po trzech setach pokonał Yanna Wójcika 6:4, 3:6, 6:4. W półfinale Maciek wygrał z Piotrem Gryńkowskim 6:4, 6:4, natomiast w finale nie dał szans Kamilowi Gajewskiemu, wygrywając 6:1, 6:1.

 

Maciej na co dzień jest wspaniałym przykładem dla wielu młodszych zawodników, jest wzorem dla dzieci i ich rodziców, ponieważ kocha tenis. Myślę, że stać go jeszcze na przebicie się do pierwszej "500" rankingu ATP, tym bardziej, że regularnie wygrywał z zawodnikami wyżej sklasyfikowanymi. Musi tylko złapać odpowiedni rytm meczowy - powiedział Andrzej Sikorski, trener piotrkowianina.

 

Zawodnik klubu KT TENISWIL Warszawa za kilka dni wyleci do Grecji, będzie tam rywalizował w turniejach rangi futures.

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mik ~mik (Gość)10.02.2020 14:49

Brawo Maciek.

00


sport ~sport (Gość)04.02.2020 12:09

Fantastycznie. Powodzenia.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat