MZDiK: Nie wszystkie drogi zrobimy od razu

ePiotrkow Poniedziałek, 14 grudnia 20095 2061
Minusowe temperatury oraz opady śniegu sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko. Kierowcy twierdzą, że warunki jazdy są fatalne.

- W ogóle nie jest posypane. Jest jedna wielka ślizgawka. Widziałem drogi łódzkie, bo stamtąd wyjeżdżałem. W Piotrkowie, szczerze mówiąc, jest masakra - stwierdził przypadkowy kierowca.

 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wprowadził od dziś całodobowy dyżur akcji zimowej. Pierwsze piaskarki na ulice Piotrkowa wyjechały przed 9:00. Dlaczego tak późno? - Dla kierowcy, który porusza się bocznymi uliczkami, będzie to za późno. Wszystkich ulic nie da się posypać od razu. Wszystkie drogi są robione systematycznie. W pierwszej kolejności, te o większym znaczeniu komunikacyjnym - odpowiada Ryszard Żak z MZDiK.

 

Apelujemy zatem drogowców o sprawną akcję „zima", a kierowców o rozwagę i ostrożność.

 Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zet ~zet (Gość)17.12.2009 08:58

a tak szumnie było mówione ze sa zwarci i gotowi do zimy i jak co roku zaskoczeni

00


kierowca ~kierowca (Gość)15.12.2009 12:49

Na pierwszej fotce widać al. 3-go Maja z odmrożona jezdnią. Kto tamtędy przejeżdżał był obrzucany przez piaskarkę żwirem po karoserii. Nic dodać nic ująć ale takie prace skoro od kilku dni występują temperatury poniżej zera należało wykonać we wczesnych godzinach rannych kiedy był mały ruch a nie po 9 kiedy jezdnia zamieniła się w lodowisko. O godz. 10:45 ul. Sienkiewicza w dół jadąc od strony urzędu miasta na prawym pasie jezdni nie można było wyhamować tak było ślisko. O innych ulicach nie wspomnę jak ul.Częstochowska od Narutowicza w prawo gdzie jest pod górę. Samochody się ślizgały. A władze się jak zawsze we właściwy dla siebie sposób wytłumaczą.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga14.12.2009 22:01

Dziś po godz. 14 widziałem taką nowoczesną piaskarkę na chodniku w Al. Armii Krajowej przy ul. Słowackiego - jechała półciężarówka z piaskiem. Na skrzyni ładunkowej siedział facet z szufelką, przy pomocy której posypywał chodnik ww. piaskiem.
A podobno Prawo o ruchu drogowym zakazuje przewożenia osób na skrzyni ładunkowej ciężarówek. Czyżby w Piotrkowie obowiązywało inne prawo?

00


Gazdapt ~Gazdapt (Gość)14.12.2009 20:38

Skoro piaskarki nie wyrabiają to proponuję,wysypać piasek obok skrzyżowań ,dać łopatę i niech posypują....Pozdrawiam MZDiK..

00


rudy 23141976 ~rudy 23141976 (Gość)14.12.2009 13:10

Cytuję:
Wszystkich ulic nie da się posypać od razu. Wszystkie drogi są robione systematycznie. W pierwszej kolejności, te o większym znaczeniu komunikacyjnym - odpowiada Ryszard Żak z MZDiK.


Pan Żak pracował w referacie drogownictwa na tym samym stanowisku co obecnie w MZDiK kiedy naczelnikiem był Albin Chomicki. Jak widać poza miejscem siedziby firmy nic się nie zmieniło. Gratuluję takich zatroskanych pracowników jak pan Żak i inni z panem dyrektorem Marusińskim włącznie.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat