MRiPS: rodzice złożyli już ponad 1,8 mln wniosków o 500 plus

PAPKraj Niedziela, 14 lutego 20215 1199
Rodzice i opiekunowie złożyli do tej pory ponad 1,8 mln wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy – przekazała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zdecydowana większość wniosków – ponad 1,6 mln – została złożona za pośrednictwem bankowości elektronicznej.
fot. pixabay.com

1 lutego ruszył internetowy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500 plus". Wnioski można składać za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.

 

Według danych MRiPS rodzice złożyli dotąd ponad 1,8 mln wniosków. "To bardzo dobry wynik. Cieszy nas, że informacja o konieczności złożenia wniosku dotarła do rodziców i opiekunów, że nie odkładają oni decyzji o złożeniu wniosku na ostatnią chwilę, że korzystają z elektronicznych kanałów umożliwiających dopełnienie formalności, co znacznie przyśpiesza całą procedurę i jest bezpieczne, ze względu na panującą epidemię" - podkreśliła minister Maląg.

 

Wskazała, że z dotychczasowej puli złożonych wniosków, zdecydowana większość – ponad 1,6 mln – została złożona za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

 

Przypomniała, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia. Z kolei, złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

 

500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

 

Od 1 kwietnia możliwe będzie złożenie wniosku drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.(PAP)

 

autorka: Karolina Kropiwiec


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

c.h.a.z.a.r. ~c.h.a.z.a.r. (Gość)15.02.2021 10:02

Taka ciekawa historyjka:
"Zapytali założyciela Dubaju, Szejka Raszida, jak widzi przyszłość swojego kraju, a on odpowiedział:
„Mój dziadek jeździł na wielbłądzie, mój ojciec tak samo, ja jeżdżę mercedesem, mój syn Land Roverem, mój wnuk też będzie jeździł Land Roverem, ale mój prawnuk prawdopodobnie znowu pojedzie na wielbłądzie…”
Dlaczego to mówisz?
„Jest kilka odwiecznych zasad, które rządzą wszystkim w życiu. Mówiąc konkretnie, trudne czasy kształtują silnych ludzi, silni mężczyźni tworzą dobre czasy, dobre czasy rodzą słabych, a słabi tworzą ciężkie czasy. Wielu nie zrozumie, ale dobrobyt w naszym kraju produkuje pasożyty, a nie bojowników życia… ”
Niestety ale w państwie opiekuńczym najpierw tracimy motywację, potem kontrolę a na koniec wolność....

32


Kazik ~Kazik (Gość)14.02.2021 11:21

To nic innego jak kupowanie głosów ale mnie zastanawia mnie jeszcze jedno po co ta biurokracja i składanie wniosków co rok do tego zatrudnia się dodatkowe osoby a to generuje dodatkowe koszty przecież raz wprowadzone dane do ewidencji chyba wystarczą i powinno być tak samo jak w ZUS emeryt umrze koniec wypłaty świadczenia nie można tak w tym przypadku zrobić?. Inna sprawa to wypłata takiego świadczenia jak i rodzinnego powinna być dla tych co przynajmniej jeden rodzic pracuje zawodowo a jeśli nie nie należy się tak było za komuny jak żadne z rodziców nie pracowało dzieci nie miały ubezpieczenia. Ci co uczciwie pracują owszem ale patologia ma 5 dzieci i jesienią idziemy z kolegą do pracy a gościu piwko w dłoni na ławce i się z nas śmieje po co idziemy harować on nie robi i ma.. nasze państwo promuje nierobów i uczy patologii

52


Rozs ~Rozs (Gość)14.02.2021 10:08

Żeby komuś dać, komuś trzeba zabrać.

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat