MP: Wspaniały występ zawodników Oyama Karate

Strefa FM Poniedziałek, 07 marca 201111 4706
W miniony weekend w dniu 5 marca w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama Karate w Kata.

Organizatorem zawodów był Łódzki Klub Oyama Karate "Neko" w zawodach wystartowało 166 zawodników. Zawodnicy z Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate "Washi" zajęli następujące miejsca:


1 miejsce w kategorii młodzik-Zosia Szyposzyńska
1 miejsce w kategorii junior- Karina Wojciechowska
1 miejsce w kategorii junior młodszy- Kacper Kitowski
3 miejsce w kategorii kadet młodszy- Jan Pawlak
3 miejsce w kategorii junior starszy- Angela Olczyk

 

Osobą odpowiedzialną za powyższe sukcesy jest Sensei Dariusz Szulc 2 Dan. Minione zawody to przedsmak oraz przetarcie szlaku do zbliżających się XVII Mistrzostw Polski OYAMA Karate w Kata, które odbędą się w dniu 26 marca 2011 roku w Rzeszowie.

 

Serdecznie gratulujemy reprezentantom Piotrkowa zasłużenie wywalczonych miejsc na podium oraz życzymy wszystkim zawodnikom dalszych sukcesów.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jan Pawlak ~Jan Pawlak (Gość)19.12.2011 16:24

Fajnie, że jestem uwzględniony w internecie. Kata to nie są walki, tylko tzw. pokazówki. Ale nie jestem zadowolony z brązowego medalu, gdyż przegrałem z jakimś "idiotą". Przepraszam, ale przypomniały mi się tam te czasy :D

00


otwórz czy ~otwórz czy (Gość)01.04.2011 16:23

Federacji,stylów,kategorii wagowych jest cała masa.Najśmieszniejsze w tym jest jeszcze fakt że 80 % uczestników to dzieci i młodzież.Żałosne pranie mózgu.Zawody nie są sprawdzianem wyszkolenia,lecz pochlebianiem sobie samemu.Chcesz się sprawdzić,pospaceruj o 2 w nocy po ul......

00


kowasta ~kowasta (Gość)10.03.2011 23:55

Może kolegę emocje poniosły gdy przeczytał takie głupoty! Nie ma się co dziwić. Poniżej kolejne do kolekcji. "Oyama" z małej litery. Po co to drwić z innych jak samemu się nie daje rady.

00


ramon ~ramon (Gość)10.03.2011 22:37

Japonji? repasarzowych? najleprzy? Ojej...Jeśli zawodnicy oyama reprezentują taki poziom jak Twoja ortografia to nie mam słów...

00


aqq ~aqq (Gość)10.03.2011 15:13

W ramach informacji pragnę poinformować ze w Japonji odbywaja się coroczne Mistrzostwa Świata w których biora udział najlepsi karatecy z całegio swiata. Bez wzgledu na styl jaki uprawiają i skad pochodzą. Walki odbywają sie bez kategorii wagowych. Po prostu w myśl tezy "niech wygra najleprzy". Po przejściu walk repasarzowych wchodzi sie do półfinału oraz finału no i wygrywa ten najlepszy.
Nasz zawodnik który reprezentował Polskę zajął w tym turnieju 3 miejsce zawodnik ten waży niespełna 70 kg.
Zapoznanie się z informcjami bazowymi na pewno pozwoli dodawać konstruktywne komentarze!!!

00


aqq ~aqq (Gość)10.03.2011 15:02

Najłatwiej jest siedzieć przed kompem i pieprzyć głupoty, niż ruszyć dupsko i zrobić cokolwiek w jakim kolwiek sporcie. Najmądzejsze są takie tęgie głowy, które uprawiaja sport przed teleizorem popijając piwo!! No bo przecież tak jest najłatwiej. Nie wymaga to żanego wysiłku ani pozostawienia kropli potu na sali. Osoba, która liznęła wysiłku oraz wyżeczeń w dażeniu do osiegnięcia jakiegokolwiek wyniku oraz celu sportowego nie pisała by takich komentarzy. Poprzez szacunek do ludzi czynu.
Zapraszamy właściciela komentarzy Pana Adama oraz Zbyszka by zgłosili sie do Klubu Oyama, oznajmili że są tymi ludźmi od komentarzy (tak prosto w twarz) i przetrenowali choć jeden trening ze wszytskimi uczestnikami zajęć. Może po trzeningu zmienią zdanie.

W celu doświadczenia co to jest Oyama Karate oraz co potrafia niektórzy "mistrzowie-nauczyciele z kolorowymi paskami". zapraszamy do uczestnictwa w treningach środa oraz piątek na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.
Warto też by było zapoznac sie z historią Karate Oyama. Potem komentować.
Z dziłanlością klubu oraz przykładowyni walkami możan sie zapoznać klikając poniższe linki.
www.oyama.pl

a tak się zdobywa mistrzostwo w karate.

00


jaki ~jaki (Gość)10.03.2011 09:12

fajna zabawa , życzę sukcesów , tylko ktoś wcześniej miał rację. w karate jest kilka federacji , kilkanaście stylów walki , kilkadziesiąt mistrzostw i pucharów Polski i tyleż samo mistrzów Polski Europy i świata / nawet kobiet np. Glettkier /
w związku z powyższym trudno porównywać wyniki sportowe karate z innymi dyscyplinami

00


regli ~regli (Gość)09.03.2011 21:38

Zamiast się dziwić, spróbuj dowiedzieć się co to jest kata. Kata przedstawia wyimaginowaną walkę, nikt z nikim nie walczy. Kata może być indywidualne (wówczas jeden zawodnik prezentuje wybrane ćwiczenie) lub drużynowe ( zazwyczaj 3 zawodników pokazuje ćwiczenie; ważna jest synchronizacja ruchów zawodników). I nie ma znaczenia czy dane kata jest prezentowane przez zawodnika, który waży 70 kg czy 30 kg. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.karate.pl/kata_kt.php. A walka, którą pewnie miałeś na myśli, w karate nazywana jest kumite. Pozdrawiam wymądrzających się laików.

00


zdziwiony.. ~zdziwiony.. (Gość)09.03.2011 20:52

Czy w tej wielce tajemniczej dyscyplinie tz.Oyama Karate w Kata czy jakos tam, nie ma kategorii wagowych? Wszyscy startuja wspólnie i ten co wazy 30 kg i ten co np.70? Czy jedyny podział to podział wiekowy?

00


Zbyszek ~Zbyszek (Gość)09.03.2011 13:21

Dokładnie.... to wspaniały sposób na zarobek dla niektórych mistrzów-nauczycieli z kolorowymi "paskami".Dziesiatki odmian,dziesiatki "mistrzostw" no i ....wielu laików którym mozna wcisnać każdy bajer. Dalszych sukcesów zyczę... moze w Mistrzostwach Pomorza?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat