MOPR gotowy do akcji. 500 zł na dziecko coraz bliżej...

ePiotrkow Środa, 02 marca 201627 5642
W naszym mieście na pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" może liczyć około 6 tysięcy rodzin, które... ktoś musi obsłużyć. MOPR zatrudni więc 7 dodatkowych osób - 4 podinspektorów do przyjmowania wniosków, jednego informatyka, jednego kasjera i jedną osobę do zespołu księgowego.

- Aby nie spowodować w tych pierwszych dniach przyjmowania wniosków nadmiernego tłoku, uruchomiliśmy również pracowników terenowych, którzy będą docierać do wszystkich osób uprawnionych do świadczenia - chodzi o osoby, które objęte są świadczeniem rodzinnym. A ponieważ posiadamy ich dane, pracownicy będą do nich docierać i wręczać wnioski - mówiła podczas środowej sesji Rady Miasta Zofia Antoszczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.

Pracownicy Ośrodka mają odwiedzać domy piotrkowian już od czwartku!

Mieszkańcom przypominamy, że w najbliższą sobotę MOPR organizuje dzień otwarty. Przy ul. Sienkiewicza 16 w godz. 9.00 - 13.00 będzie można uzyskać wszelkie informacje na temat programu 500+.

W przychodniach, przedszkolach i szkołach rozwieszone są już plakaty informujące o dniu otwartym.

 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hw ~hw (Gość)03.03.2016 19:27

Tego jeszcze nie było żeby urzędnik z papierkiem leciał do domu do osoby która bierze zasiłek rodzinny na dzieci, no i jeszcze matka tych dzieci nie może wyjść do sklepu, z dziećmi na spacer bo trzeba czekać na urzędnika. Paranoja. Czy nie można tych druków położyć na stoliku w urzędzie na korytarzu, w sklepie typu Polo czy Biedronka tak jak leżą gazety z Urzędu Miasta i każda matka sobie weźmie i wypełniony druk złoży. Na te etaty zbędnie wydane pieniądze, a i urzędnik pieszo po mieście nie będzie biegał. Etat utworzony bo ktoś musi być zatrudniony.

41


Załamany ~Załamany (Gość)03.03.2016 08:33

Osoba pisząca artykuł mogła nawet nie przeczytać ogłoszenia? Nabór na miejsca trwa! Do 4 marca można składać dokumenty. Skąd informacja ze pracownicy juz sa?

51


teraz tylko czekać ~teraz tylko czekać (Gość)03.03.2016 12:22

Ja juz zasiałem.

30


Janusz ~Janusz (Gość)03.03.2016 05:02

A ja nie nie mam internetu...kompletny idiotyzm tych czasów aby wszystko załatwiać przez internet...

72


Tartu Tarturanga02.03.2016 20:56

Będą potrzebni pracownicy ... a gdzie ogłoszenia o pracę ?

62


Tartu Tarturanga02.03.2016 20:56

Będą potrzebni pracownicy ... a gdzie ogłoszenia o pracę ?

81


cynik ~cynik (Gość)03.03.2016 08:59

do Julki. W Polsce wszystkie zmiany zaczynają i kończą się powoływaniu i odwoływaniu urzędników.W mniejszych lub większych grupach. Jak było z ustawą śmieciową? Zaczęto od powoływania urzędników .Ilu ich powołano w całym kraju? Nikt tego nie wie. A i tak w niektórych miastach mieszkańców nie mogą się doliczyć i kupują samochody...A ceny za "obsługę" rosną.Teraz jest podobnie...

21


cynik ~cynik (Gość)03.03.2016 08:06

Wszystki jest gotowe? No powiedzmy.Jeżeli się "kadrę" już powołało. Oczywiście pewna kwota na ten szumny program już została "zagospodarowa" na biurokrację. Przy okazji obłowią się taże firmy handlujace sprzętem komputerowym....Za jakiś czas dowiemy się ile to przekrętów przy tym było. A samo wsparacie dla rodzin? Poczekamy, zobaczymy czy będzie jakiś efekt ...demograficzny. Chyba ,że partia wiodąca uchwali specprzepisy nakazujące biorącym wsparcie rodzić kolejne dzieci.

43


sklave sklaveranga03.03.2016 06:04

MOPR jest gotowy tylko rząd jeszcze nie. Brak instrukcji, rozporządzeń, kasy. No to teraz MOPR będzie jednym z największych zakładów pracy w mieście. Dodatkowo zatrudnili 7 osób? Pewnie z klucza partyjnego. Dla inspektorów przydałby się teraz samochody służbowe bo będą chodzić po domach. No i wyjdzie jak zwykle dla dziecka 500 złotych i drugie 500 złotych albo i więcej by je dziecko mogło otrzymać.
Więcej na http://sklave.manifo.com/aktualnosci

57


zbuk ~zbuk (Gość)03.03.2016 07:23

A w sąsiednich miastach np. w Wolborzu w ogóle nie bylo konkursu ani nawet ogłoszenia o konkursie na to stanowisko a pracownik jest...dodam ze to nie pierwszy raz kiedy tworzy się miejsca pracy dla protegowanych w wolborskich instytucjach

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat