MEN: dyrektor zdecyduje o formie i terminie wydania świadectw uczniom

PAPKraj Wtorek, 02 czerwca 20203 3121
O formie i terminie wydania uczniom świadectwa zdecyduje dyrektor szkoły. Może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym, może wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.

W związku z epidemią od 12 marca zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Od 25 maja w szkołach podstawowych są organizowane zajęcia dla uczniów klas I-III. Forma zajęć dla nich ma zależeć od warunków epidemicznych w gminie i od możliwości spełnienia wytycznych sanitarnych. Organizowane są też w szkołach stacjonarne konsultacje dla uczniów. Jednocześnie nadal prowadzona jest nauka zdalna.

 

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w poniedziałek na konferencji prasowej poinformował, że do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość.

 

"Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach kończą się w tym roku szkolnym 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne – 26 czerwca to data wpisywana na świadectwie promocyjnym. Po stronie dyrektora szkoły pozostaje decyzja o formie i terminie wydania świadectw uczniom" – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska pytana o to, jak będzie wyglądać zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów.

 

"Mając na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół i placówek, dyrektor może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym. Może on wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów. Jest możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo również w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła" – wskazała rzeczniczka. Podkreśliła, że najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli.

 

Ostrowska pytana, czy MEN planuje przygotować wytyczne dla szkół, dotyczące zakończenia roku szkolnego, odpowiedziała: "Nie będziemy wydawali dodatkowych wytycznych ani zaleceń w tej kwestii. Apelujemy do dyrektorów szkół i placówek o przestrzeganie zaleceń ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego".

 

Podobnie wyglądało pod koniec kwietnia tego roku zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla tegorocznych maturzystów. Także wówczas to dyrektorzy szkół mieli określić taki tryb odbioru przez uczniów świadectw ukończenia szkoły, by był on bezpieczny. (PAP)

 

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.06.2020 13:47

Uczniowie biorą udział w konsultacjach także ci którzy będą chcieli powinni mieć możliwość odebrania świadectwa czy podziękowania nauczycielom. Zwłaszcza klasy 8 powinny mieć oficjalne zakończenie , rozdanie świadectw z rówieśnikami , nauczycielami i dyrekcją.

00


gość ~gość (Gość)03.06.2020 12:25

Uczniowie mogą odebrać świadectwa podzieleni na klasy w wyznaczonych godzinach na sali gimnastycznej . Zajmie to więcej czasu więc w podstawówkach mogą odebrać tylko 8 klasisisci Byłaby to szansa do spotkania z klasą, z wychowawcą poraz ostatni. Myślę że jest to potrzebne im gdyż ich drogi już się rozejdą.

10


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)02.06.2020 23:08

Proponuję, by dyrektor osobiście wyrzucał świadectwa z okna na najwyższym piętrze szkoły. Tylko w jakiś suchy dzień, aby w błoto nie wpadło, jak jakiś pierdołowaty uczeń nie złapie. Albo jeszcze lepiej: niech wyśle uczniom świadectwa w formie PDF - skoro uczniowie uczą się sami w domu, to i świadectwa mogą sobie sami wydrukować. Tak będzie nowocześnie i bezpiecznie. I idealnie wpisze się w ten cały cyrk.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat