Müller: zakaz przemieszczania się w sylwestra poza określonymi celami pozostaje w rozporządzeniu

PAPKraj Poniedziałek, 28 grudnia 202024 3537
Nie ma godziny policyjnej w noc sylwestrową; mamy zakaz przemieszczania się poza określonymi celami i te przepisy pozostaną w rozporządzeniu - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
fot. PAP

Rzecznik rządu w rozmowie w Polsat News podkreślił, że w sylwestrową noc nie ma i nie było wprowadzonej godziny policyjnej. "Mamy zakaz przemieszczania się poza określonymi celami, w tym wypadku zawodowymi, czy innymi ważnymi celami (...). To nie jest godzina policyjna. Te przepisy, które aktualnie są w rozporządzeniu, one pozostaną" - powiedział Müller.

 

Dopytywany, czy policja będzie mogła nakładać mandaty za przemieszczanie się w noc sylwestrową odpowiedział, że od wielu tygodni obowiązują przepisy dotyczące ograniczenia zgromadzeń. Jego zdaniem, jeśli ktoś przemieszcza się między godz. 19 a 6 w sylwestra to raczej w większych grupach. "I chociażby nawet z tego tytułu, bez zakazu przemieszczania się, policja będzie egzekwować tego typu sankcje" - wskazał polityk.

 

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, od 31 grudnia 2020 r. od godz. 19 do 1 stycznia 2021 r. do godz. 6 na obszarze Polski przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

 

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zapewnił, że rząd nie wprowadza w sylwestra godziny policyjnej.

 

"My godziny policyjnej nie wdrażamy, aby ona mogła być zastosowana, musielibyśmy, za zgodą pana prezydenta, wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie instrumenty, właśnie poza na przykład godziną policyjną. Dlatego bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, aby ten sylwester minął spokojnie" - apelował Mateusz Morawiecki. (PAP)

 

autor: Mateusz Mikowski


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qwerty56 ~qwerty56 (Gość)29.12.2020 19:13

1. Zostań w domu, dopóki nie doprowadzimy do bankructwa małych i średnich przedsiębiorstw.
2. Pozostań w domu do momentu, gdy nie będziesz w stanie spłacić rat bankowych i zajmiemy Twój dom/Twoje mieszkanie/Twój życiowy dorobek.
3. Zostań w domu, aż upadnie rolnictwo i będziemy mogli kupić ziemię za połowę ceny.
4. Pozostań w domu, aż Twój system odpornościowy załamie się z powodu braku ruchu, słońca i korzystania ze świeżego powietrza.
5. Zostań w domu, aż świat twoich dzieci stanie się w pełni wirtualny, i zrobimy z nich bezmózgie roboty podatne na każdą manipulacje.
6. Zostań w domu, aby kupować wszystko od dużych zagranicznych korporacji i supermarketów, które nadal mogą produkować "szkodliwe" produkty i działać w najlepsze.
7. Zostań w domu, aby strach paraliżował twój umysł poprzez oglądanie propagandy w tv.
8. Zostań w domu, aby państwo stało się jeszcze bardziej zadłużone, a jego gospodarka całkowicie niewydolna.
9. Zostań w domu, aby stać się bohaterem, który „poszedł na życie” chociaż to domowe więzienie powodujące straty i urazy (alienacja społeczna, siedzenie w jednym miejscu, brak kontaktu z ludźmi i strach przed nimi no bo się kur...a zarazisz nie wiadomo czym itp...)
10. Zostań w domu, aż szczepionka ratunkowa, którą w razie potrzeby podamy ci na siłę, będzie gotowa, a po której za jakiś czas szlag cię trafi ale winny i tak będzie ten okropny wirus.
11. A gdybyś chciał jednak wyjść, to koniecznie załóż maseczkę która g....no daje i chroni tylko przed mandatem i powoduje mokre sny u tych przy "władzy" że bydło się ich boi i słucha każdego rozkazu.

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)28.12.2020 12:53

Bardzo dobrze rząd postąpił. W Nowy Rok pełno rozbitego szkła na ulicach, że przejść nie można. No i wreszcie spokój, a nie darcie gęb i bijatyk. Przynajmniej służba zdrowia i policja odpocznie w tą noc jak należy od dodatkowych interwencji, spowodowanych chuligaństwem.

210


gość_dresior ~gość_dresior (Gość)28.12.2020 13:10

Pocałujta misia w ogon,będę chodził w noc sylwestrową i mogą mi skoczyć i obtoczyć

123


gosc. ~gosc. (Gość)28.12.2020 16:02

"Müller" jakże polsko brzmiące nazwisko rzecznika polskiego rządu, pewnie korzenie gdzieś z kresów.
Dobrze, że nie jest rzecznikiem rządu innej partii bo pytali by w jakiej armii służył dziadek?

111


MEZ. ~MEZ. (Gość)28.12.2020 17:19

Nie słucham tego Pana Mullera , bo jak go widzę to natychmiast wyłączam telewizor.

81


Gośc ~Gośc (Gość)28.12.2020 17:06

Fajerwerki już kupiłem wcześniej za nim wprowadzili kolejne obostrzenia i w domu ich odpalał nie będę panie rzeczniku.

70


kłamcy i zdrajcy ~kłamcy i zdrajcy (Gość)28.12.2020 12:36

"Minister Zdrowia - godzina policyjna. Premier - nie godzina policyjna, ale prośba. Szef Kancelarii - nie godzina i nie prośba, ale wymóg" - napisał na Twitterze Marek Belka.
I jak można im zaufać w kwestii szczepień.

123


gość_jjjj ~gość_jjjj (Gość)28.12.2020 11:49

Odprawiam mszę pod wezwaniem DJ i będzie nabożeństwo od 19 do 4 rano zapraszam

44


Kazik ~Kazik (Gość)28.12.2020 13:58

Tyle tylko ,że rozporządzenie jest niezgodne z konstytucją bo na tej podstawie nic nie mogą zakazać i nakazać o czym zapomniał dodać ten rzecznik

101


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)28.12.2020 11:14

Moga mnie pocalowac w cztery litery,straszenie juz dawno nie dziala

104


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat