Müller: w nadchodzącym tygodniu decyzje dot. ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń

PAPŁódzkie Poniedziałek, 11 maja 20205 2661
W nadchodzącym tygodniu zapadną decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller wskazał, że w poniedziałek oraz we wtorek kwestią obostrzeń będzie zajmował się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który przeanalizuje m.in. napływające dane dotyczące liczby zachorowań, ich pochodzenia oraz umiejscowienia na terenie kraju.

 

"Decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią zapadną w nadchodzącym tygodniu. Wówczas rząd będzie też informować o terminach przejścia do kolejnego etapu zdejmowania ograniczeń" - powiedział rzecznik rządu.

 

20 kwietnia został wdrożony pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa - można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, umożliwiony został wstęp do lasów i parków, zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

 

Od 4 maja otwarte zostały galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe (z odpowiednimi ograniczeniami), niektóre instytucje kultury, a od 6 maja mogą być otwierane żłobki i przedszkola, jednak decyzje maja być podejmowane każdorazowo przez organy założycielskie.

 

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem trzeci etap może dotyczyć gastronomii - część zakładów mogłaby zostać otwarta stacjonarnie z ograniczeniami. Oprócz zakładów fryzjerskich, mogą wówczas zostać otwarte także salony kosmetyczne.

 

W trzecim etapie może być dozwolona też organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Ruszyć mogą też zajęcia opiekuńcze w klasach szkolnych 1-3, ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w salach.

 

Decyzja co do pełnego o przejścia do trzeciego etapu jest nadal przedmiotem dyskusji. Nie jest wykluczona modyfikacja zakresu kolejnego etapu uwzględniająca aktualną sytuację w zakresie epidemii - podkreśla rzecznik rządu.

 

Czwarty etap przewiduje otwarcie salonów masażu i solariów, a także umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness. Otwarte zostaną też teatry i kina, ale w nowym reżimie sanitarnym. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga15.05.2020 21:34

Zakrywanie czymkolwiek nosa i ust może doprowadzić do:
1. Grzybicy płuc i układu oddechowego!
2. Niedotlenienia organizmu,
3. Osłabienia układu odpornościowego,
4. Grzybicy układu nerwowego i jamy ustnej!
5. Astmy, zapalenia górnych dróg oddechowych ... i wielu innych schorzeń.
Wybór należy do Ciebie.

10


zło wraca złem ~zło wraca złem (Gość)11.05.2020 13:14

No brakuje już argumentów, że grypa jeszcze buszuje, a jeżeli się już skończyła, to szmaty na twarzach są zwykłym zamordyzmem, kajdanami dla niewolników gojowskich, bo wirusy i kor...wirusy były zawsze, są i będą, nawet jak nas już na tej planecie zabraknie. Maseczki dla nas panowie i władcy niewolników zostawią, bo przecież za chwilę następny sezon przeziębień, a jak nas przyduszą w wysokich temperaturach lata, to dopiero będzie pandemia-eugenika i oto chodzi w tym cyrku, o nic więcej, a później będą z wystraszonym do granic psychicznej możliwości robić co im się będzie podobać.

40


gość ~gość (Gość)11.05.2020 11:16

Zaczynam się bawić w Włochów przez pandemią brawo

03


gość ~gość (Gość)11.05.2020 07:54

Umieralność zerowa.. no faktycznie może i by wypadało fryzjera otworzyć.

60


gość ~gość (Gość)11.05.2020 07:51

Otworzyć place i sale zabaw bo moje dzieci zwariują albo szybciej ja przy nich

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat