Müller: nie chcemy wprowadzać dodatkowych obostrzeń, ale sytuacja epidemiczna jest poważna

PAPKraj Wtorek, 23 marca 202120 1987
Nie chcemy wprowadzać dodatkowych, daleko idących obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa, ale sytuacja jest poważna i jeśli będzie tego wymagała, możliwe jest dokonanie modyfikacji w tej sprawie - mówił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
fot. PAP

Rzecznik rządu został zapytany na konferencji prasowej, czy po przekroczeniu 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem dziennie planowane jest wprowadzenie kolejnych obostrzeń, np. zakazu przemieszczenia się w okresie świąt wielkanocnych.

 

"Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała, to oczywiście jest możliwe, że pewnych modyfikacji dokonamy, natomiast, czy to będą tak daleko idące rozwiązania - jak spekulują media w tej chwili - ja odpowiedzieć na to pytanie nie jestem w stanie" - powiedział Müller, zwracając uwagę, że w krajach Europy Zachodniej, takich jak Niemcy czy Francja, wprowadzono obostrzenia, które są bardzo daleko idące; np. godzinę policyjną we Francji.

 

"My oczywiście tak daleko idących rozwiązań nie chcemy wprowadzać, ale to pokazuje powagę sytuacji epidemicznej w całej Europie" - dodał.

 

Rzecznik rządu przypomniał też, że wszelkie decyzje związane z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa podejmowane są na podstawie danych dotyczących epidemii. "W tej chwili od minionej soboty obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa we wszystkich województwach w tym samym zakresie" - zaznaczył Müller, przypominając też, że zasady te dotyczą m.in. funkcjonowania nauczania w szkołach, a także działalności hoteli, kin czy teatrów.

 

"Te wszystkie obostrzenia mają charakter w tej chwili już powszechny" - zaznaczył Müller.


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)23.03.2021 10:22

Pozbyć sie rządu w trybie natychmiastowym i skończą sie problemy społeczeństwa bo pandemii nie ma w praktyce to rząd i media kreują pandemonię chcą zniszczyć pod pretekstem wirusa gospodarkę a z nas zrobić niewolników dla obcych korporacji w końcu nie rządzą nami Polacy dlatego tak mamy każdego roku coraz gorzej

92


dzidzia na bierząco ~dzidzia na bierząco (Gość)23.03.2021 13:47

61


go?ć_pola ~go?ć_pola (Gość)23.03.2021 08:03

A kościoły otwarte... .

75


Eydyd ~Eydyd (Gość)23.03.2021 14:29

Gdybyście nie chcieli to byście nie wprowadzali. Niech każdy myśli o sobie i opiekuje się swoim zdrowiem

50


fot. ~fot. (Gość)23.03.2021 14:01

Jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce jest poważna to dlaczego antypolski rząd wysyła 3 500 sztuk szczepionek, lekarzy , pielęgniarki, ratowników do Brukseli , szczepić kadry NATO. To w Belgii nikt nie potrafi szczepić ?

90


dzidzia ~dzidzia (Gość)23.03.2021 13:45

Dlaczego są blokowane komentarze, za dużo prawdy w nich.

70


MEZ. ~MEZ. (Gość)23.03.2021 08:56

Leczyć ludzi , dostęp do służby zdrowia. To jest podstawa a nie średniowieczne metody zwalczania zarazy w XXI wieku. Wstyd mi za takie państwo . Wczoraj niejaki Fogiel całkowitą winę za niewydolność instytucji państwa zrzucił na koronawirusa. Infantylny gość, który myśli, że ktokolwiek uwierzy w te bzdury.

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.03.2021 08:25

To co ten pan mówi o 180 stopni do tyłu i wtedy jest prawda

80


Tuu ~Tuu (Gość)23.03.2021 07:55

Najlepiej to by było was pozamykać..

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat