Ludzie kultury w dobie epidemii

Kraj Wtorek, 27 października 20206 1702
Piotrkowianin Witold Stawski prowadzi rozmowy z ludźmi kultury, których działalność w tym roku jest mocno ograniczona. Epidemia spowodowała, że większość z nich nie ma możliwości koncertowania czy wystawiania swoich prac w galeriach. - Chaos i niepewność mają się świetnie ubrane w KORONĘ W... A ludzie? – pyta.

- Na tym kanale (PRZYSTANEK KORONA W) będą prezentowane wypowiedzi ludzi kultury na temat: jak pandemia wpłynęła na ich plany artystyczne, emocje i twórczość. Od stycznia przyszło nam żyć w nowych porządkach, które zapanowały na całym świecie. Chaos i niepewność mają się świetnie ubrane w KORONĘ W... A ludzie? Jedni pobiegli jeszcze szybciej, myśląc że uciekną, drudzy – zatrzymali się w zadumie. Są i tacy, których zatrzymali inni. A ci najbardziej wrażliwi? Poeci, malarze, kompozytorzy, aktorzy, pisarze, muzycy, śpiewacy, piosenkarze, animatorzy kultury…? Postanowiłem ich zapytać jak widzą swoje miejsce w nowym życiowym szeregu i jak wymuszony przystanek KORONA W wpłynął na ich artystyczne widzenie świata? – pyta Witold Stawski i szuka odpowiedzi.

 

ZOBACZ

 

W 3 odcinku na przystanku KORONA W spotkał kompozytora Mirosława Drożdżowskiego (nauczyciela muzyki w PSM w Piotrkowie i Tomaszowie), wokalistkę Magdę Steczkowską i poetę, wycinankarza Grzegorza Dudałę.

 

 

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)28.10.2020 08:50

Kaziu Każdy śpiewać może a słuchać Już nie musisz

00


diwne ~diwne (Gość)27.10.2020 18:13

Wczoraj o tym pomyślałem dziś jest artykuł

10


Kazik ~Kazik (Gość)28.10.2020 08:31

Kultura i artyści to byli za komuny teraz to totalny upadek ani muzyki nie ma na odpowiednim poziomie ani sztuki wiec pseudo artyści pora zmienić zawód

11


diwne ~diwne (Gość)27.10.2020 18:18

może pomyślałem o tym bo internet, między sieć, podrzucił mi taką myśl, bo może już nie myślę

00


maria58 ~maria58 (Gość)27.10.2020 14:18

Dziękuję Pani Witku, że wyrywasz nas z letargu w jakim się znaleźliśmy. Dzięki tak wspaniałym programom trochę przypomnienia o kulturze trafia pod nasze strzechy.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat