Lubił patrzeć, jak coś się pali

PolicjaBełchatów Czwartek, 21 maja 20207 5098
Policja z Bełchatowa zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu. 27-latek ma na koncie też zniszczenie mienia - podpalił bele słomy, które właściciele zostawili na polach. Funkcjonariuszom tłumaczył, że „lubi oglądać, jak coś się pali”. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.
fot. policja

10 maja przed godz. 16 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego na terenie gminy Rusiec. Informację przekazał dzwoniący na numer alarmowy 112 mężczyzna, który przedstawił się z imienia i nazwiska, po czym wyłączył telefon. Mimo kilkakrotnych prób połączenia się ze zgłaszającym, policjanci nie nawiązali z nim kontaktu. Na miejsce natychmiast wysłano 6 zastępów straży pożarnej. - Okazało się, że zgłoszenie było fałszywym alarmem – informuje oficer prasowy policji w Bełchatowie. - Mężczyzna, informując o nieistniejącym zagrożeniu, wyraźnie zadrwił ze służb ratunkowych. Wywołał niepotrzebne czynności służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa. Policjanci rozpoczęli działania mające na celu ustalanie osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie. Dokładnie typowali osoby i analizowali różne sprawy. Ich ustalenia doprowadziły do 27-letniego mieszkańca Dąbrowy Rusieckiej.

 

19 maja złożyli wizytę podejrzewanemu. Mężczyzna przyznał, że dla żartu zawiadomił o pożarze. Wkrótce okazało się, że sprawca ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. 11 maja 2020 i 4 września 2019 r. na terenie gminy Rusiec podpalił bele słomy. Ich właściciele pozostawili je na swoich polach. Stwierdził, że zrobił to, ponieważ... lubi oglądać, jak coś się pali. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu zarzuty. Fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany odpowie też za spalenie bel słomy. Za zniszczenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o objęciu podejrzanego policyjny dozorem.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EBE ~EBE (Gość)22.05.2020 10:43

jak lubi ogień, to może palącą pochodnie do dupy mu wsadzić ( może być przy lustrze jak lubi patrzeć )

41


gość ~gość (Gość)22.05.2020 10:14

Przejeżdżając trasą Piotrków-Moszczenica często widzę jak się pali.
Nie tylko widać , ale i czuć. Ktoś notorycznie pali jakimi plastiki . Oddychać się nie da.

10


gość ~gość (Gość)21.05.2020 14:22

Chory człowiek

31


gość ~gość (Gość)21.05.2020 17:56

Też lubię patrzeć

12


gość ~gość (Gość)21.05.2020 13:39

Widać, że nie pali się do roboty.

80


gość ~gość (Gość)21.05.2020 12:38

Mało taki powinien dostać z trzynaście a te lasy to chyba też jego wina jak lubi ogień oglądać

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat