Lokomotywa Łódzkiego Domu Kultury odwiedziła ASP

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 15 maja 20180 1685
Kolejna grupa uczestników wzięła udział w ostatnich warsztatach ubioru i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych, zorganizowanych przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.

Ładuję galerię...

Projektowanie ubioru to tylko jeden z pięciu typów warsztatów, w jakim miały okazję do tej pory wziąć udział dzieci z 21 gminnych instytucji kultury województwa łódzkiego. Pozostałe, bazujące na idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska, dotyczyły m.in. wykonania scenografii ekologicznej, architektury oraz warsztatów teatralno-aktorskich. Uczestnicy projektu uczą się, czym jest ekologia, w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne, dlaczego warto oszczędzać energię oraz czemu służy segregacja odpadów, a wszystkie te działania podejmowane są poprzez sztukę. W warsztatach odbywających się w Akademii Sztuk Pięknych wzięli również udział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK-u oraz Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor ASP.


Celem spotkań każdej z grup w ramach „Lokomotywy” jest stworzenie ekologicznego spektaklu teatralnego na podstawie własnego scenariusza. – Projekt ten jest uzupełnieniem działań realizowanych w ramach letniej „Kolorowej Lokomotywy”. Naszym celem było dotarcie do mniejszych ośrodków kultury oraz poszerzenie ich oferty. Organizujemy zajęcia nie tylko w łódzkich instytucjach takich jak ŁDK, ASP oraz Politechnika Łódzka, ale również odwiedzamy lokalne zapewniając bogatą ofertę – podsumowuje Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK.


Już 9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się wielki finał projektu „Lokomotywą po wiedzę”, podczas którego odbędzie się premiera ekologicznego spektaklu teatralnego „Zielona rewolucja” oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs artystyczno-ekologiczny na najlepszy kostium i scenografię. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego. Partnerem projektu jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Politechnika Łódzka. Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

 

(materiały: ŁDK)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat