Lokatorzy z Sygietyńskiego nadal bez pomocy

ePiotrkow Środa, 07 listopada 201831 7680
Spór lokatorów bloku z ul. Sygietyńskiego z piotrkowskim magistratem trwa. Jego kolejną odsłoną była nadzwyczajna sesja Rady Miasta, którą zwołano na środę na godz. 11.00.

Ładuję galerię...

Przypomnijmy, w czym jest problem. Budynek przy Sygietyńskiego w Piotrkowie był własnością Fabryki Elementów Wyposażenia Budownictwa "Metalplast", a po upadku tego przedsiębiorstwa stał się własnością Skarbu Państwa, który drogą darowizny przekazał go miastu. Lokatorzy chcą wykupić lokale, w których mieszkają od lat, a które są zarządzane przez piotrkowski TBS. Ich zdaniem prezydent miasta blokuje sprzedaż. Magistraccy urzędnicy podkreślają, że miasto nie może sprzedać mieszkań lokatorom, bo realizuje cel darowizny nałożony przez wojewodę łódzkiego. A ten cel to zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych gminy.

 

Mieszkańcy czują się ignorowani i kolejny raz apelują do prezydenta o pomoc. W ciągu kilku ostatnich tygodni przed Urzędom Miasta zorganizowali dwie pikiety.

 

- Nie byłoby problemu, gdyby pan prezydent wystąpił do wojewody (który reprezentuje Skarb Państwa) o zmianę celu darowizny - mówiła w środę podczas sesji Zofia Łopacińska, przedstawicielka lokatorów. - Bylibyśmy najszczęśliwsi, gdybyśmy mogli usiąść do jednego stołu: kilkoro przedstawicieli lokatorów, wojewoda i pan prezydent, by wspólnie znaleźć wyjście z tej sytuacji. Umową są związane dwie strony: Skarb Państwa i władze Piotrkowa, więc za zgodą obu stron wszystko w umowie darowizny można zmienić, również zapis, co do celu darowizny.

 

Michał Król, adwokat reprezentujący miasto, poinformował radnych, urzędników i mieszkańców, że dyskusja z wojewodą na temat zmiany celu darowizny jest jak najbardziej możliwa.

 

Podczas sesji nie zostały jednak podjęte żadne decyzje (żadne uchwały).

 

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta została (decyzją większości radnych) przerwana, termin wznowienia obrad został ustalony na 14 listopada na godz. 11.00. 


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gośc ~gośc (Gość)07.11.2018 14:19

Naiwność ludzka poraża od kiedy TBS daje cos na wlasnosc a Chojniak wiadomo ze z nimi trzyma wiec czego wy oczekujecie? Wiem, że żal opuszczać własny dom ale szkoda waszego zrowia bo tej kili nie przebijecie.

114


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat