Lokatorzy z Sygietyńskiego nadal bez pomocy

ePiotrkow Środa, 07 listopada 201831 7669
Spór lokatorów bloku z ul. Sygietyńskiego z piotrkowskim magistratem trwa. Jego kolejną odsłoną była nadzwyczajna sesja Rady Miasta, którą zwołano na środę na godz. 11.00.

Ładuję galerię...

Przypomnijmy, w czym jest problem. Budynek przy Sygietyńskiego w Piotrkowie był własnością Fabryki Elementów Wyposażenia Budownictwa "Metalplast", a po upadku tego przedsiębiorstwa stał się własnością Skarbu Państwa, który drogą darowizny przekazał go miastu. Lokatorzy chcą wykupić lokale, w których mieszkają od lat, a które są zarządzane przez piotrkowski TBS. Ich zdaniem prezydent miasta blokuje sprzedaż. Magistraccy urzędnicy podkreślają, że miasto nie może sprzedać mieszkań lokatorom, bo realizuje cel darowizny nałożony przez wojewodę łódzkiego. A ten cel to zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych gminy.

 

Mieszkańcy czują się ignorowani i kolejny raz apelują do prezydenta o pomoc. W ciągu kilku ostatnich tygodni przed Urzędom Miasta zorganizowali dwie pikiety.

 

- Nie byłoby problemu, gdyby pan prezydent wystąpił do wojewody (który reprezentuje Skarb Państwa) o zmianę celu darowizny - mówiła w środę podczas sesji Zofia Łopacińska, przedstawicielka lokatorów. - Bylibyśmy najszczęśliwsi, gdybyśmy mogli usiąść do jednego stołu: kilkoro przedstawicieli lokatorów, wojewoda i pan prezydent, by wspólnie znaleźć wyjście z tej sytuacji. Umową są związane dwie strony: Skarb Państwa i władze Piotrkowa, więc za zgodą obu stron wszystko w umowie darowizny można zmienić, również zapis, co do celu darowizny.

 

Michał Król, adwokat reprezentujący miasto, poinformował radnych, urzędników i mieszkańców, że dyskusja z wojewodą na temat zmiany celu darowizny jest jak najbardziej możliwa.

 

Podczas sesji nie zostały jednak podjęte żadne decyzje (żadne uchwały).

 

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta została (decyzją większości radnych) przerwana, termin wznowienia obrad został ustalony na 14 listopada na godz. 11.00. 


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zrobie to wam ~zrobie to wam (Gość)07.11.2018 22:53

oczywiscie ze chcemy wykupic te mieszkania po rynkowej cenie .

23


bezradna ~bezradna (Gość)07.11.2018 21:10

Te nadzwyczajne sesje przy starej/nowej władzy tyle dadzą co z przychodnią na Piomie. I co? Miasto nadal nie przejmuje przychodni i szpitala, a starostwo nadal zadłuża szpital, a przychodnie nie spełniają przepisów ustawy o podstawowej opiece lekarskiej. Pan Prezydent wydał kase na mediatekę, a o służbie zdrowia nawet nie chce słuchać. Pomimo , że należy to do jego obowiązku!!! Przecież miasto jest na prawach powiatu!!!

62


gość ~gość (Gość)07.11.2018 21:08

Ludzie szliście glosowaliscie to macie Prezydenata który widzi to co chce tylko nie to co powinien

62


gość ~gość (Gość)07.11.2018 19:56

A co my Lokatorzy prz bł 72 Kostromska mamy zrobi nocami nie śpimy dzieci idą do szkoły nie wyspani bo syn i matka prowadzą awantury do kogo mamy się zgłosić o pomoc ale chyba zaprosimy media bo nasza spółdzielnia nic nie potrafi nam pomóc

71


gość ~gość (Gość)07.11.2018 19:34

Jakis niepelnosprawny siedzi z lewej strony na piątym zdjeciu

15


gość ~gość (Gość)07.11.2018 14:53

I dobrze. Były wybory. Wybraliście. I macie. I bardzo dobrze. Czekam na podwyżki wody, ścieków, śmieci i C.o. mnie stać.

124


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)07.11.2018 17:04

Pierwsza decyzja Chojniaka - niech mieszkańcy radzą sobie sami :))) Brawo Wy

83


ole ~ole (Gość)07.11.2018 16:56

Chyba każdy wie jak działa TBS.Z drugiej strony jeśli był to blok zakładowy to mieszkania były przydzielane za darmo lub za jakieś grosze (jeśli się mylę proszę mi wyjaśnć na jakiej zasadzie się je dostawało i za ile)
i teraz fajnie by było nabyć je na własność za pare groszy i sprzedać z zyskiem.

54


Rozpędzony ~Rozpędzony (Gość)07.11.2018 14:32

Jak sobie wybraliście w wyborach tak teraz macie...

136


gość ~gość (Gość)07.11.2018 14:39

Przecież to "stary-nowy" prezydent.

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat