ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Listwy karniszowe - jak i gdzie je stosować?

Środa, 06 maja 2020 1128
Wykończenie wnętrz w mieszkaniu nie należy do łatwych zadań. Potrzebne są nie tylko umiejętności, ale i kreatywne pomysły. Cały proces rozpocząć powinno się od przygotowania niezbędnych materiałów. Wśród nich muszą znaleźć się listwy karniszowe. Te pełnią przede wszystkim rolę dekoracyjną. Dzięki temu pomieszczenie urządzić można w sposób nie tylko estetyczny, ale i wyjątkowy. Pozwalają one skutecznie odświeżyć pomieszczenie.

 

https://4wall.pl/160_listwy-karniszowe

 

 

Wzory i wymiary listw karniszowych

 

Przy wyborze list karniszowych szczególną uwagę zwrócić należy na ich wymiar. To uzależnione jest od tego, gdzie listwa będzie konkretnie używana. Najczęściej jest to oczywiście salon. Nie oznacza to jednak, że takie elementy dekoracyjne jak listwy karniszowe nie mogą być stosowane w innych pomieszczeniach. Można je wykorzystać choćby w jadalni, a także w sypialni. Listwy mogą być montowane w różnych pomieszczeniach. Najważniejszy jest tu sposób ich montażu. Zamontowane powinny być w taki sposób, aby oświetlenie listwy znajdowało się od wewnętrznej jej strony. Dzięki temu uzyskać można zdecydowanie lepsze efekty. Co ważne, listwy, które stosowane są to osłonięcia karnisza mogą łączyć się z listwami, które przymocowane są do ścian. Rozwiązanie to sprawia, że pomieszczenie prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Przy wyborze list karniszowy uwagę zwrócić trzeba na materiał ich wykonania. Lepiej wybrać te, który wykonane są z trwałych i wytrzymałych materiałów.

 

 

 

https://4wall.pl/161_sztukateria

 

Stabilność i lekkość listw karniszowych

 

Dobra listwa karniszowa powinna być lekka i stabilna. To największa zaleta tych elementów dekoracyjnych. Dzięki temu są one bardzo łatwe w montażu oraz demontażu. Ich lekkość sprawia, że bez problemu można je przenosić w różne miejsca. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb domowników. Ich lekkość wynika przede wszystkim z materiału, z którego są produkowane. Najczęściej jest to dobrej jakości specjalnie utwardzanego styropianu. Taki materiał jest bardzo wytrzymały. Dzięki temu listwa służyć może przez wiele lat. Poza tym listwy karniszowe wykonane z utwardzonego styropianu są łatwe w czyszczeniu. Nie można także zapomnieć o tym, że na rynku dostępne są listwy o wielu wzorach i wymiarach. Oznacza to, że można jest zastosować na wiele różnych sposobów. Co ciekawe, maskujące listwy karniszowe można także samodzielnie pomalować na dowolny kolor. Dlatego jak już wspomniano, mogą być stosowane nie tylko w salonach czy jadalniach czy sypialniach, ale także choćby w pokojach dziecięcych. Przy zmianie aranżacji pomieszczenia wcale nie jest konieczny zakup nowych listew. Jeśli ich stan jest nadal bardzo dobry, wystarczy je przemalować. Dzięki temu nadal będą pasować do zmienionego wnętrza. Listwy karniszowe spełniają bardzo ważne zadania. To nie tylko praktyczny element maskujące, ale także element dekoracyjny. Ich wybór nie powinien być zatem przypadkowy. Oprócz funkcjonalności uwagę zwrócić należy także na to, czy dana listwa pasować będzie wizualnie do aranżacji pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowana.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat