Lista kandydatów do plebiscytu PIOTR 2010

Strefa FM Poniedziałek, 30 sierpnia 201084
Do 20 września można było zgłaszać kandydatów do plebiscytu PIOTR 2010.

Kandydatem do tytułu Piotra nie musi być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna. Również dziedzina, jaką się zajmuje, nie jest z góry określona. Może to być nauka, gospodarka, sport, kultura, polityka.

 

Poniżej oficjalna lista kandydatów:

 

1. Henryka Gawrońska, dyrektor PUP - za pozyskiwanie środków na wsparcie przedsiębiorców i kandydatów na przedsiębiorców. Do Piotrkowa dotarło w czasie kryzysu o wiele więcej środków niż do innych miast w województwie łódzkim.

 

2. Insp. Gabriel Olejnik, komendant Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim - główny inicjator kampanii społecznej skierowanej do młodzieży “Widzę - Reaguję – 2010” oraz przedsięwzięć zmierzających do poprawy organizacji, stylu pracy i wizerunku policji.

 

3. Paweł Banaszek, dyrektor szpitala przy Roosevelta - za przeprowadzenie bezbolesnej restrukturyzacji Szpitala Rejonowego w Piotrkowie (teraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej), który dziś przynosi nawet zyski. Ostatnio wyremontowano kolejne dwa oddziały.

 

4. Elżbieta Łągwa-Szelągowska - za Stowarzyszenie Busola. Od lat wspaniale pracuje z młodymi ludźmi, którzy - co ważne - odnoszą sukcesy w kraju na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach. Współorganizatorka Trybunałów Kabaretowych.

 

5. Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego - za aktywne wspieranie Piotrkowa w Urzędzie Marszałkowskim. Dzięki niemu do miasta trafiło wiele środków, np. na Trakt Wielu Kultur czy halę sportową.

 

6. Lucyna Jakubczyk - za teatr studencki “Wyjście Ewakuacyjne”, kształtowanie charakterów młodych ludzi, za ich sukcesy na festiwalach teatralnych, za skromność, bezinteresowność i ogromne zaangażowanie.

 

7. Józef Jakubczyk - za niepospolitej urody gobeliny i promowanie Piotrkowa poza granicami kraju. Także w Luwrze.

 

8. Michał Bąkiewicz – za ubiegłoroczne mistrzostwo Europy w siatkówce, ale i za pamięć o rodzinnym mieście i pracę z młodzieżą; jest twarzą akcji społecznych w Piotrkowie.

 

9. Juliusz Marweg, artysta malarz - za całokształt pracy twórczej, a w szczególności za promowanie Piotrkowa Trybunalskiego i Polski poprzez udział w krajowych i międzynarodowych wystawach plastycznych.

 

10. Jolanta Horodecka-Wieczorek, rodowita piotrkowianka, autorka literatury fantastycznej i bajek - za swą twórczość cenioną na całym świecie, za reprezentowanie naszego miasta, promowanie w swoich utworach m.in. humanitaryzmu i ekologii.

 

11. Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge CE Retail - za Focus Mall i lokalny patriotyzm oraz związaną z tym poprawę wizerunku Piotrkowa Trybunalskiego. Za stworzenie nowych miejsc pracy, za spełnienie oczekiwań i potrzeb kulturalno-rozrywkowych mieszkańców.

 

12. Anna Szcześniak - za działalność społeczną; przykład młodej osoby potrafiącej poświęcić swój czas na pomoc innym.

 

13. Szymon Miazek, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów - za jego społecznikowskiego ducha i olbrzymie zaangażowanie w sprawy zwykłych ludzi.

 

14. Marcin Obst, założyciel, kompozytor i dyrygent chóru gospel METANOIA p.JP2 - za pięć lat prowadzenia chóru, który jest wizytówką naszego miasta w tej dziedzinie.

 

15. Katarzyna Gletkier, dwukrotna mistrzyni świata w tang soo do, koreańskiej sztuce samoobrony - za promowanie miasta.

 

16. Ks. Arkadiusz Lechowski, od 2005 do 2010 r. dekanalny duszpasterz młodzieży - za Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej “Nadzieja”, za wspieranie rodzin biednych i akcje charytatywne: “Piotrków dla Sudanu”, “Torba Miłosierdzia”, “Serce na gwiazdkę”, “Piotrków Powodzianom”.

 

17. Wiesława Olczykowska, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim - za pismo internetowe dla nauczycieli “Warsztaty Bibliotekarskie” i innowacyjne programy w Bibliotece Pedagogicznej.

 

18. Dariusz Szczepanik, prezes zarządu Polanik Sp. z o.o. - za promocję Piotrkowa Trybunalskiego w Polsce oraz na świecie. Za to, że na co dzień realizuje ideę hasła przewodniego i pomaga zwyciężać! Za wsparcie wielu akcji charytatywnych oraz imprez organizowanych na terenie Piotrkowa.

 

19. Ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie - za projekt Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim i działalność na rzecz kultury, która wypełnia luki MOK-u.

 

20. Krzysztof Toma, trener klubu TOM – CENTER – za pracę z młodzieżą i sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej szkolonych przez niego zawodników

 

21. Dorota Brożyńska, założyciel i dyrektor Przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim – za ogromne serce dla dzieci, umiejętność zaszczepiania im lokalnego patriotyzmu i promowanie zachowań proekologicznych.

 

22. Arek Lipnicki, artysta kabaretowy, członek grupy Rafała Kmity i założyciel grupy wokalnej Voice Band - za promowanie Piotrkowa.

 

23. Dariusz Cecotka, prezes Automobilklubu Piotrkowskiego - za pasję i organizację wielu konkursów i pikników motoryzacyjnych.

 

24. Tomasz Balcerek, instruktor tańca w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie – za Zespół Tańca Nowoczesnego “Bik Kayk” (którego sukcesy trudno już zliczyć), za “Impresje Taneczne”, za wieloletnie prowadzenie akcji “Wyciągamy dzieci z bramy”, za zapał i niesłabnący entuzjazm w pracy z dziećmi, za niepowtarzalny styl.

 

25. Krzysztof Wiączek, wieloletni pracownik Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, dziś p.o. kierownik tej placówki – za przewietrzenie muzealnych sal, za umocnienie silnej pozycji muzeum na kulturalnej mapie Piotrkowa.

 

26. Zenon Bartczak, wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, badacz regionalista, wychowawca, nauczyciel kilku pokoleń młodzieży – za opisanie historii piotrkowskich szkół, za unikanie zaszczytów, za rozsławianie w kraju i na świecie Piotrkowa Trybunalskiego.


27. Kadra instruktorska Hufca ZHP w Piotrkowie - za działalność charytatywną na rzecz nauki, wychowania i organizowania wolnego czasu piotrkowskim dzieciom.


28. Inicjatywa Piotrków na Szczycie – za to, że przez ostatni rok jej członkowie pokazali, jakie możliwości ludziom z wyobraźnią i pomysłem daje Piotrków. Dzięki uporowi tej grupy ludzi udało się zorganizować w sierpniu wyprawę na Mont Blanc.

 

29. Tadeusz Janusz, założyciel Międzyosiedlowej Ligi Piłki Nożnej i klubu UKS Przyjaźń – za to, że bezinteresownie poświęca czas dzieciom i młodzieży. Za to, że zbiera wokół siebie dorosłych i zaszczepia im ideę pomaganie innym.

 

30. Danuta Mucha, znana piotrkowska pisarka i badaczka literatury - za promowanie Piotrkowa Trybunalskiego od Paryża poprzez Brukselę i Chiny (wszędzie tam ukazują się jej książki, wiersze, tam również wygłasza wykłady).

 

31. Wiesława Olejnik, dyrektor Gimnazjum i Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim – za pracę z młodzieżą trudną i zaniedbaną, za współpracę z młodzieżą niepełnosprawną i wsparcie w zdobywaniu wiedzy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lola ~Lola (Gość)01.09.2010 12:51

Wracając do tematu głównego.
Jakie są osiągnięcia p. Gabriela Olejnika?
Ktoś robił rekonesans?

00


Marcin Majewski ~Marcin Majewski (Gość)01.09.2010 12:45

"Lola" napisał(a):
To gratuluję w takim razie idealizmu. Jeśli mi Pan znajdzie w polityce człowieka bez skazy na życiorysie


Jest pewna różnica pomiędzy skazą na życiorysie, a świadomym uczestniczeniu w dokonującym się złu. Dlatego też badając akta zgromadzone w IPN, a ściślej rzecz ujmując te które dotyczą rejestracji tajnych współpracowników nie dokonuje się generalizacji oceny, ponieważ wśród zarejestrowanych znajdują się osoby, które zostały zmuszone do współpracy, bądź zostały zarejestrowane ale nie przekazywały żadnych informacji i takich którzy w sposób świadomy przez wiele lat donosili na jakieś środowiska, lub konkretne osoby przyczyniając się do tragicznego losu tych osób i czerpiąc z tego wyraźne korzyści materialne.
Podobnie jak jest różnica między żołnierzem LWP, który musiał odbyć służbę wojskową, bo inaczej groziły mu za to sankcje prawne, a funkcjonariuszem UB, czy innej struktury, który w sposób świadomy działał przeciw polskiemu społeczeństwu i był współuczestnikiem czy też "narzędziem" zbrodni.

00


Lola ~Lola (Gość)01.09.2010 12:33

"Marcin-Majewski" napisał(a):
Myślenie o przyszłości nie przeszkadza mi jednak myśleć o tym kto chce tą przyszłość budować i jakie osiągi miał wcześniej, kim był, skąd przychodzi i jaki ma pomysł na współczesność.


To gratuluję w takim razie idealizmu. Jeśli mi Pan znajdzie w polityce człowieka bez skazy na życiorysie - ma mnie Pan i zwrócę Panu honor. Przypominam tylko o ambiwalencji w dokonywaniu ocen.
A książki Witkowskiego to tak a`propos poszukiwania prawdy i sprawiedliwości, o której Pan pisze. Jeszcze Pan nie wie, że świat jest be i tych dwóch wartości próżno się domagać...
PS A jakie są osiągnięcia p. Gabriela Olejnika?

Komentarz był edytowany przez autora: 01.09.2010 12:36

00


Marcin Majewski ~Marcin Majewski (Gość)01.09.2010 12:23

"Lola" napisał(a):
A ja Panu polecam książki Igora Witkowskiego. Może zasieją one w Panu ziarnko niepewności, czy aby wszyscy nazistowscy działacze zostali osądzeni...


Nie muszę czytać książek tego Pana, ponieważ duża część zbrodniarzy nazistowskich po wojnie została zwerbowana w struktury wywiadu amerykańskiego i sowieckiego, wielu także za pomocą osławionej Odessy udało się zmienić tożsamość i emigrować, bądź ułożyć sobie życie w nowej postnazistowksiej rzeczywistości. Nie wiem więc na czym ma polegać to ziarno niepewności, bo o tym wie chyba już każde dziecko. Myślę o problemach przyszłości, czego dowodem są moje wypowiedzi na tym portalu m.in. odnośnie rewitalizacji i rozwoju ruchu turystycznego. Myślenie o przyszłości nie przeszkadza mi jednak myśleć o tym kto chce tą przyszłość budować i jakie osiągi miał wcześniej, kim był, skąd przychodzi i jaki ma pomysł na współczesność.

00


Marcin Majewski ~Marcin Majewski (Gość)01.09.2010 12:19

"Lola" napisał(a):
Być może to kobitka pisząca jakieś tam programy edukacyjne dla szkół, ale ręki sobie nie dam uciąć.


Też wydaję mi się, że to o tą Panią chodzi.

00


Lola ~Lola (Gość)01.09.2010 12:18

"Marcin-Majewski" napisał(a):
To jest gdyby po wojnie w Niemczech nie tylko nie osądzono SS i innych zbrodniczych organizacji, a przyznano im wysokie emerytury i przywileje. Nie można kształtować przyszłości bez rozliczenia się z przeszłością.


A ja Panu polecam książki Igora Witkowskiego. Może zasieją one w Panu ziarnko niepewności, czy aby wszyscy nazistowscy działacze zostali osądzeni...
Jako człowiek młody niech Pan pomyśli w sposób konstruktywny głównie o przyszłości, bo prezentuje Pan typowego Polaka unikającego problemów aktualnej rzeczywistości i uciekającego w historię (bo to wygodne).
Poza tym niech Pan już da spokój z tymi dywagacjami nt. przeszłości - nie wszystkich forowiczów to może interesować. Tematem tego wątku jest plebiscyt Piotr 2010.

00


Lola ~Lola (Gość)01.09.2010 12:09

"Piotr-Wlostowic" napisał(a):
Annie Szcześniak, bo jak dotąd, nikt się na forum nie odezwał, kto cokolwiek wiedziałby na temat tej osoby i jej zasług dla piotrkowskiej nauki, gospodarki, sportu, kultury, polityki.


Być może to kobitka pisząca jakieś tam programy edukacyjne dla szkół, ale ręki sobie nie dam uciąć.

00


Marcin Majewski ~Marcin Majewski (Gość)01.09.2010 12:04

"Lola" napisał(a):
Zatem brak u nas ugrupowań zarówno stricte lewicowych, jak i prawicowych. Obydwa narożniki mają dość ostry dylemat tożsamościowy i to tyle w tym temacie.
Poza tym, panie Marcinie, niech mi Pan wyjawi, na ile nowe pokolenia są/będą przesiąknięte aromatem przeszłości peerelowskiej i na ile ją rozumieją? Wymachiwanie frazesami (precz z komuną, scheda pezetpeerowska i postsolidarnościowa etc.) jest nagminne, ale czy wciąż obowiązujące? Trochę czasu i wody upłynęło, nie sądzi Pan? Czy nie warto wreszcie spojrzeć w przyszłość, miast babrać się w przegniłej przeszłości?


W takim razie nie mówmy o zbrodniach niemieckich podczas okupacji i krematoriach, bo to też jest babranie w przeszłości. Taki sposób rozumowania zaprowadzi nas do absurdu. Nie chodzi o żadną zemstę, ja po prostu jako człowiek młody żądam dostępu do prawdy i chcę wiedzieć, dlaczego w wolnym i demokratycznym kraju funkcjonariusze UB mający krew na rękach ogromnej rzeszy ludzi nie zostali osądzeni przez wymiar sprawiedliwości. Ja nie chcę żeby jakiś dziś już 70-letni dziadek siedział w celi, czy był wieszany - ja chcę żeby wolna Polska osądziła zbrodniarzy. To jest gdyby po wojnie w Niemczech nie tylko nie osądzono SS i innych zbrodniczych organizacji, a przyznano im wysokie emerytury i przywileje. Nie można kształtować przyszłości bez rozliczenia się z przeszłością.
PS: Polecam Pani serdecznie dokument piotrkowski "Po całym ciele".

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)01.09.2010 11:48

To skoro Szymona Miazka mamy już rozgryzionego mniej więcej, pora cokolwiek dowiedzieć się o pretendującej do tytułu Piotra Annie Szcześniak, bo jak dotąd, nikt się na forum nie odezwał, kto cokolwiek wiedziałby na temat tej osoby i jej zasług dla piotrkowskiej nauki, gospodarki, sportu, kultury, polityki.

00


Lola ~Lola (Gość)01.09.2010 11:38

Do Marcina Majewskiego: Niejednokrotnie pisałam o zgęstniałej i zagmatwanej scenie politycznej w naszym kraju. Identyfikacja polityczna jest tutaj warunkowana przez trzon kulturowo-historyczny, a brak jej konotacji programowych (charakterystycznych dla Europy zachodniej). Zatem brak u nas ugrupowań zarówno stricte lewicowych, jak i prawicowych. Obydwa narożniki mają dość ostry dylemat tożsamościowy i to tyle w tym temacie.
Poza tym, panie Marcinie, niech mi Pan wyjawi, na ile nowe pokolenia są/będą przesiąknięte aromatem przeszłości peerelowskiej i na ile ją rozumieją? Wymachiwanie frazesami (precz z komuną, scheda pezetpeerowska i postsolidarnościowa etc.) jest nagminne, ale czy wciąż obowiązujące? Trochę czasu i wody upłynęło, nie sądzi Pan? Czy nie warto wreszcie spojrzeć w przyszłość, miast babrać się w przegniłej przeszłości?

Komentarz był edytowany przez autora: 01.09.2010 11:39

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat