Linia Nadziei dla dzieci

ePiotrkowKraj Piątek, 13 listopada 20200 2290
Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” od lipca pod numerem 600 100 260 prowadzi telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci – Linia Nadziei (projekt współfinansowany przez MSWiA). W Polsce w zeszłym roku zaginęło prawie 3 tysiące dzieci do 17. roku życia. Teraz w czasie epidemii, gdy większość Polaków pracuje zdalnie, a dzieci uczą się w domu, niestety dochodzi do eskalacji konfliktów rodzinnych. Skutki mogą być tego różne, szczególnie narażona jest młodzież, która może podejmować ucieczki z domu.
linianadziei.pl

Z myślą właśnie o najmłodszych kilka miesięcy temu uruchomiony został telefon interwencyjny. Jest to bezpłatna, całodobowa infolinia skierowana do:

- rodziców/opiekunów/członków rodzin, którzy mogą zgłosić zaginięcie dziecka oraz otrzymać pomoc w sytuacji zaginięcia lub ucieczki dziecka;

- dzieci i młodzieży, które potrzebują wsparcia, ponieważ ukrywają się, nie mają kontaktu z najbliższymi lub mają myśli o ucieczce z domu (szczególnie teraz w sytuacji społecznej izolacji, dzieci czują się osamotnione i mogą pojawić się takie myśli w wyniku konfliktów rodzinnych);

- każdego człowieka, który posiada informacje o zaginionym.

 

Pomocy i wsparcia udzielają wykwalifikowani specjaliści: psycholog, prawnik, ratownik medyczny, duszpasterz.

Więcej informacji można znaleźć na stronie linianadziei.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/linianadziei/

 

- Chcielibyśmy, żeby rodzice, dzieci i młodzież wiedzieli, że poza policją jest jeszcze miejsce, w którym uzyskają odpowiednią pomoc i wsparcie – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja”.

 

Stowarzyszenie od 2017 roku ściśle współpracuje z Komendą Główną Policji w zakresie profilaktyki zaginięć oraz prowadzeniu bezpośrednich działań poszukiwawczych. Linia Nadziei to odpowiedź na problem zaginięć dzieci i młodzieży, które nie zawsze kwalifikują się do uruchomienia międzynarodowego systemu Child Alert.

 

 

 

 

(materiały: Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "Nadzieja)


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat