Letnie problemy z owadami

Strefa FM Piątek, 04 sierpnia 20179 5380
Latem pojawiają się problemy z niebezpiecznymi owadami. Szerszenie i osy dają się we znaki właścicielom posesji, a z kolei to przekłada się na większą liczbę interwencji straży pożarnej.
fot. www.pixabay.com

Jak przyznają strażacy, interwencje związane z usuwaniem gniazd owadów to jedne z najczęstszych w sezonie letnim. - Co roku odnotowujemy zwiększoną liczbę wyjazdów do nietypowo zachowujących się zwierząt. W samym lipcu ponad 50 zgłoszeń na terenie powiatu radomszczańskiego w związku z zagnieżdżeniem się  owadów błonkoskrzydłych, głównie os i szerszeni, w różnych częściach budynków. Zgłaszające się osoby proszą nas o pomoc. Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia. Usuwają gniazda i spryskują miejsce środkiem owadobójczym, aby owady już nie wróciły - mówi kpt. Artur Bartosik, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

 

A gdzie najczęściej gnieżdżą się owady? Zazwyczaj osy i szerszenie wybierają podbitki, docieplenia budynków, strych, nieużytkowe poddasza, okapy i gzymsy.

 

Kilka użądleń szerszenia może być dla człowieka śmiertelne. - Pamiętajmy, aby nie zbliżać się do miejsca zagnieżdżenia owadów, niczym nie rzucać w kierunku gniazda, a tym bardziej nie próbować samodzielnie strącać - dodaje kpt. Bartosik. Strażacy apelują, aby za każdym razem spróbować ocenić czy istnieje ryzyko i w przypadku zagrożenia poinformować odpowiednie służby.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hejka ~hejka (Gość)07.08.2017 15:51

Dobrze, że portal epiotrkow.pl dodał, że mowa o straży w Radomsku. Nam Państwowa Straż Pożarna w Piotrkowie tryb. odmówiła interwencji w celu zlikwidowania gniazda os (dodam, że sporego!!!) tłumacząc to tym, że cytuję : "nie wyjeżdżamy do takich zgłoszeń, z uwagi na zagrożenie osłabienia gotowości bojowej państwowej straży pożarnej ". Pozostało nam zlikwidować gniazdo samodzielnie i zastanowić się do jakiego ataku bojowego ma być przygotowana nasza straż ??????

00


epiotrków ~epiotrków (Gość)05.08.2017 22:54

Portal epiotrków ale mowa o Radomsku. Na prawdę, wiele publikacji na tym portalu to jakieś nieporozumienie...

10


pioter ~pioter (Gość)05.08.2017 08:21

u mnie już raz straż likwidowała gniazda szerszeni i os. pomimo spryskania szerszenie i tak wróciły. a co do samodzielnego strącania, nie polecam.
zakup środka we własnym zakresie to nie duży wydatek, a straż i tak odwala najgorszą robotę za nas. więc wypominanie, że trzeba kupić samemu jest jak bardziej nie na miejscu.
pozdrawiam

31


gość ~gość (Gość)04.08.2017 19:14

Ja to takie gniazda załatwiam gasnicą i szybko spie do chałupy.

41


wizytator ~wizytator (Gość)04.08.2017 19:37

butla z palnikiem i po kłopocie

32


czesuaw ~czesuaw (Gość)04.08.2017 21:11

Ja biere takie gniazdo i przerzucam do sąsiada. I po kłopocie. Ale ten jest cham i prostak czasami wrzuca mi z powrotem.

90


gość ~gość (Gość)04.08.2017 19:43

Nie dodano że środek owadobojczy trzeba samemu zakupić

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat