Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej

ePiotrkowRegion Czwartek, 12 lipca 20180 2704
Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. W pierwszym koncercie wystąpi znany aktor Olgierd Łukaszewicz.

Łukasiewicz ma na swoim koncie ma mnóstwo wybitnych ról, czy to na teatralnych deskach, czy na szklanym ekranie. Stanisław z „Brzeziny” Andrzeja Wajdy, Józef Odrowąż z „Wiernej rzeki” Tadeusza Chmielewskiego, Gabriel Basista z „Soli ziemi czarnej” i Jaś z „Perły w koronie” Kazimierza Kutza, Porucznik Kiekeritz z „Lekcji martwego języka”, Emil Fieldorf z „Generała Nila” Ryszarda Bugajskiego oraz niezapomniany Albercik z "Seksmisji" Juliusza Machulskiego. Swoje zamiłowanie do aktorstwa odkrył już w czasach szkolnych. To właśnie wtedy utworzył Kabarecik Takie Coś. - Mówiłem monolog, który mi zasugerował mój starszy brat - a była to analiza wiersza o kotku, który stłukł jajeczko. Nie wiedząc, że się naśmiewam z jakiejś linii politycznej, wzbudzałem tym monologiem gromki śmiech - przyznał Łukaszewicz w rozmowie z Tomaszem Miłkowskim.

 

Początek koncertu o godz. 19.00.

 

Letni Festiwal finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat