Lepiej omijajcie Rakowską. Ruszył remont [ZDJĘCIA]

UM Piotrków Trybunalski Środa, 16 września 202039 5213
Dziś (czwartek 17 września) rozpoczyna się remont ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę, a jeśli to tylko możliwe, omijanie tego fragmentu drogi.

Ładuję galerię...

Jak informuje magistrat, prace prowadzone będą na odcinku około 1,7 km, od ul. Miast Partnerskich do ul. Logistycznej. - Roboty obejmą wzmocnienie i naprawę konstrukcji drogi, remont nawierzchni jezdni i pobocza - informują pracownicy Urzędu Miasta. - Przebudowane zostaną przepusty i zjazdy do posesji. Na wymienionym odcinku drogi wykonane zostanie także odwodnienie pasa drogowego.

 

Zadanie będzie prowadzone pod ruchem (!). Planowane są tylko częściowe wyłączenia obu pasów. W dzień ruch będzie sterowany ręcznie, wieczorem i w nocy poprzez sygnalizację świetlną.

 

- Kierowców, którzy mogą omijać ten fragment ulicy, prosimy o wybieranie alternatywnych dróg! - apelują urzędnicy.

 

Roboty potrwają do połowy grudnia. Koszt zadania to ok. 2,3 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel  50% dofinansowania z środków Ministerstwa Infrastruktury.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 23:04

Czy tak trudno zrobić i położyć nakładkę a po remoncie a1 zrobić prawdziwy remont .prowizorka

30


www ~www (Gość)przedwczoraj, 21:48

Remontu jakoś nie widać. Tylko korki i utrudnienia.

30


k ~k (Gość)przedwczoraj, 18:11

Ta droga zawsze będzie rozjeżdżana przez TIRy jest częścią dróg 74,12 i 91. Nie ważne czy jest remont autostrady
i tak idzie coraz większy ruch na wschód a w tej części kraju to jedyna droga która prowadzi bezpośrednio na Lublin,Kielce, Zamość i Ukrainę. Teraz dostała w kość dodatkowo bo wzięła na siebie jeszcze duży ruch na południe a jak widać nie była kompletnie na to przygotowana. Szkoda że nie będzie mieć po dwa pasy w każdym kierunku to jest rozwiązanie przyszłościowe podczas remontu zamykacie jeden pas i nikt nie odczuwa blokad. A remonty na pewno na niej jeszcze będą nie raz za kilka lat. Trochę to martwi, że Piotrków dostaje takie grosze na drogi, które są krwiobiegiem jak widać całego kraju.

80


gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 07:55

Czy urzędnicy myślą o robię nie drogi teraz jak to nic nie da bo do końca budowy a1 rozpada ja spowrotem i następne pieniądze pójdą w błoto

101


..... ~..... (Gość)przedwczoraj, 09:10

Chętnie pojechałbym ulicą Spedycyjną, ale niestety dziury są niesamowite. Urzędnicy apelują o omijanie - czy zadbali o wyrównanie ulicy Spedycyjnej?

180


gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 14:52

Remont tego odcinka przed otwarciem autostrady powinien być zgłoszony do Prokuratury jako niegospodarność. Przecież po wyremontowaniu ta droga będzie znowu rozjeżdzona przez tiry, aż nie ruszy A1. Czy komuś się coś rzuciło na mózg?

150


gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 07:36

Ja nie widzę problemu bo wystarczy ruszyć 4 litery i jechać rowerem. Piotrków jest takim małym miastem że w każde miejsce można dojechać w kilkanaście minut maks.

413


gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 10:14

Dlaczego oprócz remontu nawierzchni i odwodnienia nie można zrobić z jednej strony chodnika wraz ze ścieżką rowerową? To by ułatwiło dojazd np. rowerem na Raków czy do centrów logistycznych

271


gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 11:37

Może jeszcze jakiś remont drogi w Srocku i Moszczenicy by sie przydał to by sie działo

110


gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 08:45

A co z poprawą rąda sulejskiego

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat