Leon wraca do domu

ePiotrkow Piątek, 02 stycznia 20152 5487
Pierwszy mieszkaniec powiatu piotrkowskiego urodził się w Nowy Rok, 5 godzin po północy. Na małego piotrkowianina wciąż czekamy.
Mały Leon z mamą Justyną i dziadkami.

Mały wolborzanin, który jako pierwszy mieszkaniec powiatu urodził się 1 stycznia dokładnie pięć godzin po północy, ma na imię Leon. To imię wybrał tata Maciej.
- Tak właśnie się umówiliśmy, że jeżeli to będzie dziewczynka, imię wybiorę ja, a jeżeli chłopiec – wybór będzie należał do jego taty – mówi 22-letnia Justyna Żerek, mama Leona. Chłopiec to jej pierwsze dziecko.
Poród w szpitalu przy ul. Roosevelta przebiegał bez komplikacji. Chłopczyk uzyskał 9 punktów w 10-stopniowej skali Apgar. Mały Leon mierzył 56 cm, waży 3,45 kg.
Teraz mama i dziecko chcą już wrócić do domu. Nastąpi to najprawdopodobniej jutro (w sobotę – 3 stycznia).

Wcześniej w drugim piotrkowskim szpitalu (przy ul. Rakowskiej) urodziło się dwoje dzieci z regionu. O godz. 12.45 przyszła tu na świat Agatka z Tomaszowa, a o 2.30 Franek z Ujazdu.
Tymczasem na pierwszego piotrkowianina urodzonego w 2015 r. wciąż jeszcze czekamy.


Or


Zainteresował temat?

11

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rysiek ~rysiek (Gość)03.01.2015 16:38

dlaczego nie dano mojego komentarza

10


Sis ~Sis (Gość)02.01.2015 22:22

Jest juz pierwszy pootrkowianin a raczej chyba piotrkowianka :)

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat