Lekcji nie będzie do Wielkanocy

Strefa FMKraj Piątek, 20 marca 202040 8349
Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Lekcje w szkołach zostały wstrzymane do świąt wielkanocnych.

Wprowadzenie stanu epidemii ma ograniczać dalsze rozprzestrzenianie się korona wirusa. Wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe pozostają zamknięte do świąt wielkanocnych (czyli 12 kwietnia). Zwiększono także wysokość kary za nieprzestrzeganie kwarantanny z 5 tysięcy na 30 tysięcy złotych.


W województwie łódzkim odnotowano 48 zakażeń koronawirusem. W całym kraju to 411 przypadków. W wyniku COVID-19 umarło 5 pacjentów.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.03.2020 16:34

Do 111
To dlaczego ma Pani/Pan pretensje do Prezydenta. To ustawodawca wydał takie a nie inne rozporządzenie, to na tym szczeblu należy oczekiwać ogólnopolskich rozwiązań dla naszych dzieci.

21


gość ~gość (Gość)22.03.2020 15:01

Do 111
Nie rozumiem wypowiedzi gościa 111, ja też mam tam dziecko, ma 21 lat (niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym i sprzężenie), oboje z mężem pracujemy, mój pracodawca dał mi zgodę na pracę zdalną, nie musiałam przedstawiać zaświadczenia o zamknięciu placówki. Nie mam też dodatkowych dni opieki! Wychowawczyni jest w kontakcie ze mną, dostałam informację o materiałach, które mogę wykorzystać w pracy w domu, a które są umieszczone na stronie.

31


gość ~gość (Gość)22.03.2020 15:06

Czy zadawane prace będą ocenione
? Co z poprawą ocen niedostatecznych jeśli uczeń miał na 1 semestr ? Czy może liczyć na możliwość spotkania z nauczycielem i zaliczenia ustnie lub w formie testu sprawdzianu by zdać ? W niektórych szkołach wcale nie ma edziennikow , czy wychowawca roześle rodzicom karteczki z ocenami dziecka ?

30


111 ~111 (Gość)21.03.2020 14:48

A Ośrodek Szkolno - wychowawczy otwarty ! Tam jest szkoła podstawowa nr 1 i nr 17. Oni powinni chodzić do szkoły według władz. Co dalej Panie Prezydencie?

41


bojo43 ~bojo43 (Gość)22.03.2020 12:00

A dlaczego kandydaci na stanowisko prezydenta chodzą bez maseczek i rękawiczek ??
Coś czuje, że ta epidemia to bardziej propaganda, bo grypa zabija co roku więcej osób, a jakoś nikt nie panikuje ...

10


Olggga ~Olggga (Gość)22.03.2020 09:11

Dlaczego szkoły podstawowe nie założyły e dzienników? Przed zamknięciem szkół uczniowie pisali kartkówki i sprawdziany gdzie są te oceny? Każdy uczeń ma już kilka ocen w drugim semestrze.
CZY UCZNIOWIE którzy mieli oceny niedostateczne na półrocze będą mieli "darowane" i zdadzą czy nie mają szans na poprawę?? Przecież powinni jakoś zaliczyć, spotkać się indywidualnie w klasie z nauczycielem. Tak mówił Minister Edukacji, ze w takich sytuacjach nauczyciel może ustalić termin i uczniowie mogą przyjść i zaliczać materiał w ramach poprawek.

20


gość ~gość (Gość)21.03.2020 12:20

Zdalnie to można przelew zrobić a nie dziecko nauczyć.Nie wszystkie dzieci mają laptopa.Bzdura jakich mało.

60


gość ~gość (Gość)21.03.2020 22:36

Wszystko im zabierzcie i sami uczcie dzieci.Zobaczymy jakie orły z nich będą.Ciagle czepiacie się nauczycieli,czy to jest ich wina że jest koronawirus.Ciemnota i tyle.

50


gość ~gość (Gość)21.03.2020 22:38

Ale to piszą rodzice co nie bardzo są wyedukowani.Ich wiedzą jest ograniczona.

11


ggg ~ggg (Gość)21.03.2020 11:14

zdalne nauczanie to jakaś bzdura ,nauczyciel tłumaczy uczeń próbuje zrozumieć ,teraz nauczyciel podaje link ,,,,,i co dalej ? oczywiście chodzi o pozory pracy żeby wakacji nie stracić ,ale życia oszukać się nie da ,a co do kar 50tys za kwarantanne -bardzo dobrze jak inaczej nie rozumieją to jak ich zlicytują -to zrozumieją

31