Lekcji nie będzie, bo nauczycielka jedzie do sanatorium?

Strefa FM Piątek, 16 marca 2018131 25444
Wyjazd nauczycielki do sanatorium wywołuje niepokój tegorocznych maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

W skierowanej do redakcji wiadomości czytamy:

Za dwa miesiące matura, a nauczycielka prowadząca matematykę w klasie mat-fiz odchodzi sobie do sanatorium w kwietniu. Zostawia tym samym maturzystów miesiąc przed egzaminem. Najprawdopodobniej nie będzie lekcji matematyki do samych matur, ponieważ już chce wystawiać oceny.

Poprosiliśmy Henryka Michalskiego, dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego o komentarz w tej sprawie. - Pobytu w sanatorium nie planuje się z dnia na dzień. Pani profesor najpewniej kilka lat temu wystąpiła z takim wnioskiem. W okresie wakacyjnym wszystkie ośrodki sanatoryjne pracują i zarabiają komercyjnie. Widocznie stan zdrowia wymaga podleczenia, czemu służy pobyt sanatoryjny. Nie sądzę, że robi różnicę fakt, że pani profesor nie będzie w kwietniu, a nie np. w listopadzie. Z organizacyjnego punktu widzenia powiedziałbym, że to wręcz idealny moment. Ponadto nauczycielka prowadziła dodatkowe zajęcia w czasie ferii, kiedy nie musiała tego robić. W szkole są także inni nauczyciele matematyki, więc w miarę możliwości będą prowadzone zastępstwa. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzono, że nie będzie już lekcji matematyki - wyjaśnia dyrektor Michalski.

 

W klasach maturalnych propozycje ocen powinny być wystawione do 14 kwietnia, oceny końcowe najpóźniej do 21 kwietnia, a w kolejnym tygodniu zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. 

 


Zainteresował temat?

7

36


Komentarze (131)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

empatyczna ~empatyczna (Gość)16.04.2018 10:43

Owszem wyjazdu nie planuje się z dnia na dzień, ale to rekonwalescent decyduje o terminie turnusu rehabilitacyjnego. Poza tym termin matur, powinien być znany zwłaszcza nauczycielom...matury jak co roku są w maju.

10


gość ~gość (Gość)30.03.2018 18:56

W d..... się poprzewracało!!!

12


mgr chemii ~mgr chemii (Gość)30.03.2018 00:43

Jestem nauczycielem i też przebywam na turnusie sanatoryjnym. Zainteresowani maturą uczniowie dojeżdżają do mnie do Polanicy Zdroju na korki, ale nie biorę dużo, bo za całą! godzinę zegarową od łebka tylko 200 złotych.

42


gość ~gość (Gość)16.03.2018 22:41

czy za takie oszczerstwa o nauczycielu nie idzie się do sadu ? To pracownik publiczny! Gnojki niech mają egzamin dojrzałości... do sądu iść

153


kondzimierz ~kondzimierz (Gość)19.03.2018 11:22

Dlatego m.in. jestem za zniesieniem karty nauczyciela, szkoda młodzieży - egzamin w dorosłość - Jak nie wiesz na kogo liczyć, LICZ NA SIEBIE.

413


Ocz Widzą Uszy Słyszą Usta Milczą ~Ocz Widzą Uszy Słyszą Usta Milczą (Gość)22.03.2018 17:37

I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie doskonale przygotowuje uczniów do matur. To, że wiele osób chodzi na korepetycje nie ma nic do wyjazdu nauczycielki. Nie wiem po co te negatywne komentarze. Dyrektor bardzo dobrze prowadzi szkołę, wyniki matur są na wysokim poziomie, a większość osób dostaje się na wybrane uczelnie. To że ktoś chodzi na korepetycje, a jego opiekunowie płacą za to grube pieniądze, świadczy tylko o tym, że ta osoba nie radzi sobie w szkole i nie potrafi rozplanować nauki sama. W szkole jest bardzo dużo lekcji dodatkowych, nauczyciele często prowadzą lekcje i przerabiają zadania, choć formalnie nie muszą. Nie pozdrawiam młodego "urwiska-konfidenta", może lepiej rozplanujesz plan zajęć w ponad 600 osobowym liceum i zapewnisz nauczycielom wyjazdy do ośrodków sanatoryjnych w czasie, w jakim nie kolidowałyby one z twoją tabliczką mnożenia zacny żaku.

115


okok ~okok (Gość)17.03.2018 14:10

Bo w tym liceum nauczyciele zbytnio uczniami się nie przejmują.
Przecież rodzice i tak płacą za korepetycje z większości przedmiotów !!!!

1928


były uczeń ~były uczeń (Gość)22.03.2018 00:13

A ja Pani Profesor życzę dobrej zabawy przy lekturze tych wszystkich komentarzy. Śmiech to zdrowie! Czego Pani szczerze życzę - były uczeń. :)

70


gość ~gość (Gość)16.03.2018 23:01

Nauczyciele to najwieksze nieroby. Wakacje, ferie, roczny urlop pseudo chorobowy etc. I teraz sanatorium. Niech ktos policzy ile dni w roku przepracowala ta pani. A mniemanie o sobie. Wielji nauczyciel. Zeby uczyc w liceum matemetyki wystarczy podstawowa wiedza kazdego studenta polibudy.

1248


mama maturzysty ~mama maturzysty (Gość)21.03.2018 13:14

Straszne :) Przez trzy lata pilnie się uczyli,to raczej miesiąc nie zrobi różnicy.Ale zawsze będze na kogo zwalić jak się słabo zda. Zdrowa i wytrwałości Pani Profesor.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat