Lekarze podpisują deklaracje. Szpital w Piotrkowie może stracić radiologów

ePiotrkow Czwartek, 13 września 201825 7401
Ci lekarze, którzy zadeklarowali, że będą pracować tylko w jednej placówce, dostaną wyższą pensję. Specjaliści w całej Polsce mieli czas na składanie dokumentów w tej sprawie do minionego piątku. Rozwiązanie to może być niekorzystne dla małych szpitali, takich jak ten przy ul. Roosevelta w Piotrkowie. Powiatowe Centrum Matki i Dziecka może bowiem stracić radiologów.

6 tysięcy 750 zł brutto – tyle wynosić ma etatowa pensja tych lekarzy, którzy zadeklarowali, że będą pracować tylko w jednej placówce. Okazuje się, że specjalistów, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie jest więcej niż można było się spodziewać. Jak podało kilka dni temu radio RMF, „w Szpitalu Bielańskim, jednym z największych w Warszawie, taką deklarację podpisało 83% lekarzy, czyli 115 specjalistów. Podobnie jest w kilku lecznicach specjalistycznych”.

 

W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim deklarację złożyło 26 specjalistów, jak poinformowała nas rzecznik tej placówki Ewa Tarnowska-Ciotucha.

 

Rozwiązanie takie może być jednak niekorzystne dla małych szpitali – miejskich i powiatowych, takich jak szpital przy ul. Roosevelta w Piotrkowie. Dlaczego? Tak małe placówki funkcjonują w oparciu o kadrę, która przyjeżdża z większych miast. Szpitale w małych miejscowościach mogą mieć problem z obsadzaniem grafików.

 

- W Powiatowym Centrum Matki i Dziecka oczywiście istnieje takie ryzyko – przyznaje dyrekcja tej placówki. - Jeśli lekarze, którzy u nas dyżurują, podpiszą umowy ze swoimi macierzystymi szpitalami, może się okazać, że na niektórych naszych oddziałach wystąpią problemy z obsadzeniem dyżurów. Takie pojedyncze sytuacje zgłaszali ordynatorzy oddziału noworodkowego, oddz. dziecięcego i oddz. chorób wewnętrznych. To jeszcze nie jest w 100% pewne, ale ordynatorzy zapewniają, że gdyby taka sytuacja nastąpiła, to będą robić wszystko, żeby te grafiki obstawić.

 

Największy problem szpital może mieć z radiologami. Ci specjaliści nie pracują bowiem w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w oparciu o umowę o pracę, jedynie w systemie dyżurowym i tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. - Zdajemy sobie sprawę, że akurat tych specjalistów jest na rynku bardzo niewielu – przyznaje dyrekcja szpitala. - Obsługa radiologiczna nie jest nam potrzebna codziennie. Jeśli podpiszą deklarację ze swoimi macierzystymi placówkami, stracimy ich. Może być problem, w związku z czym zgłosiliśmy ten fakt do NFZ. Tym bardziej, że Fundusz wystąpił do wszystkich dyrektorów powiatowych szpitali, aby zgłosili braki w swoich placówkach.

 

Dziś jeszcze dyrektor placówki Eliza Bartkowska nie usłyszała od radiologów ostatecznej decyzji, ale podejrzewa, że jednak podpiszą deklarację.

 

Powiatowe Centrum zatrudnia również lekarzy na umowę o pracę, niektórzy z nich podpisali deklarację – zobowiązali się do pracy tylko w piotrkowskim szpitalu.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.09.2018 21:44

Polska to piękny kraj zaden rząd nie potrafi zreformować ukochanego NFZ a lekarze tak bardzo pokrzywdzeni tym ze w szpitalach odpoczywają na dyzurach a prace prowadzą w prywatnych klinikach a nawet na państwowym sprzęcie w szpitalach gdzie tu logika. ..?

42


polityk ~polityk (Gość)14.09.2018 09:53

To chyba dobrze, że lekarze podpisują takie deklaracje.

30


gość ~gość (Gość)15.09.2018 17:35

Dlamie to mogą dostać podwyżki by in mieli najniszą i zwolnienie z podatku

00


Annikka ~Annikka (Gość)16.09.2018 19:47

No brawo Pani p.o. dyrektor!!!!Radiolog nie potrzebny codziennie, a to ciekawe, czy ktos bedzie chcial sie leczyc w szpitalu bez radiologa??? Chyba tylko desperaci!!!

20


gość ~gość (Gość)16.09.2018 10:41

PiS rozwalił swoimi decyzjami służbę zdrowia na amen

32


gość ~gość (Gość)14.09.2018 22:49

Jeśli się nie mylę, to specjalistą radiologiem jest dyrektor szpitala wojewódzkiego.
Dlatego myślę, że Piotrków nie będzie miał braku w radiologach.

11


Witek ~Witek (Gość)14.09.2018 14:03

Rząd udaje ,że coś robi w temacie jednak trzeba zwrócić uwagę na jedno trwa cicha likwidacja Polski tylko naiwni wierzą ,że tu coś się zmieni

21


dokładnie poinformowany ~dokładnie poinformowany (Gość)14.09.2018 13:39

jeżeli szpital bierze kredyty w parabanku i bez przetargu kupuje samochód służbowy dla dyrektorki, zatrudnia na wysokich pensjach rodziny to co się dziwić że nikt nie chce pracować

80


Meggi ~Meggi (Gość)14.09.2018 08:07

Brawo PSL...krowy doić a nie za rządzenie się brać!

70


gość ~gość (Gość)14.09.2018 07:22

A co ma Chojniak do wynagrodzenia lekarzy? Może powinieneś zmienić lekarza.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat