Legia Akademicka w Piotrkowie

ePiotrkow Czwartek, 12 grudnia 20195 1931
W związku z utrzymującym się bardzo dużym zainteresowaniem studentów edukacją wojskową oraz praktycznym przeszkoleniem wojskowym, od początku nowego roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim rusza kolejna, trzecia już edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”.

Realizację programu w dalszym ciągu wspierają resorty nauki i szkolnictwa wyższego oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Do udziału w kolejnej edycji programu Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało zaproszenia również do resortu spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia oraz kultury i dziedzictwa narodowego.
Uczelnie nadzorowane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego mogą ubiegać się o realizację zadania zgodnie z poniższymi założeniami:
• publiczne - wszystkie,
• niepubliczne - kształcące w roku akademickim 2018/2019 co najmniej 200 studentów na studiach stacjonarnych (wg. danych z systemu POL-on).
Dodatkowo, przy zlecaniu zadania, Minister NiSW będzie kierował się następującymi kryteriami:
• zapewnienie szkolenia we wszystkich województwach (wg rozkładu terytorialnego),
• w miastach do 100 tys. mieszkańców zadanie będzie mogło być zlecone tylko jednej uczelni publicznej i jednej niepublicznej.
Wybrane uczelnie, którym zostanie zlecone zadanie, zobowiązane będą do przyjmowania na przeszkolenie teoretyczne również kandydatów studentów z innych uczelni w danym mieście (województwie), a które nie są w programie.

 

 

LEGIA AKADEMICKA to program skierowany do wszystkich studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, zarówno dziennych i zaocznych, to miejsce zarazem dla kobiet jak i mężczyzn, dla osób odważnych, chcących przeżyć przygodę swojego życia, zdobyć niepowtarzalne doświadczenia i unikalne umiejętności, ukształtować swój charakter i wykuć hart ducha, wyrobić pewność siebie, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Zgłębić trudne arkana żołnierskiego rzemiosła, które przydadzą się zarówno w codziennym życiu, jak i w przyszłej pracy zawodowej - kto wie, być może również w mundurze wojskowym.
Studenci zainteresowani udziałem w III. edycji programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”, już dzisiaj powinni zgłosić się do koordynatora programu „Legia Akademicka” w swojej uczelni.

W celu uzyskania informacji studenci mogą również dzwonić pod poniższe numery telefonów: punkt informacyjny w MON - tel. 261 874 672,
- dane kontaktowe WSzW - tel. 261 444 474,
- WKU w Łodzi – tel. 261 444 329
- WKU w Sieradzu – tel. 261 611 736
- WKU w Tomaszowie Maz. – tel. 261 167 226
- WKU w Skierniewicach – tel. 261 442 318

 

Ponadto, wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat programu „Legia Akademicka” można odnaleźć na:
• oficjalnej stronie internetowej:
https://legiaakademicka.wp.mil.pl/
• stronie Facebooka:
https://www.facebook.com/LegiaAkademickaMON/

 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.12.2019 19:07

a kiedy wykłady jak zrobić bombe atomową? ?:D

00


gość ~gość (Gość)13.12.2019 05:21

Komentujący w razie zagrożenia do mamy pod spódnice..? Chyba lepiej umieć obsługiwać broń niż nic nie umieć..?

10


kiedy pobór ~kiedy pobór (Gość)12.12.2019 22:31

Zastanawia mnie ile z tego dla umiejętności Polaków i obronności naszej Ojczyzny, a ile jako mięso frontowe dla obrony wody na wzgórzach golan.

01


DF ~DF (Gość)12.12.2019 20:23

Coraz więcej Macierewicza na tej uczelni.

20


gość ~gość (Gość)12.12.2019 14:58

Macierewiczowska wersja WOT dla studentów. Bracia studenci nie dajcie się nabrać. Chcą z młodych ludzi robić tanie mięso armatnie, któremu wypiorą nacjonalizmem mózgi, a potem dadzą broń i każą ślepo wykonywać choćby najokrutniejsze rozkazy

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat