ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leczenie alkoholizmu – jak znaleźć odpowiednią pomoc?

Czwartek, 12 marca 2020 4523
Leczenie alkoholizmu odbywa się dziś często w komfortowych warunkach, które zapewniają odpowiednio przystosowane do tego typu terapii ośrodki nierzadko usytuowane w malowniczych miejscach, a przede wszystkim zatrudniające prawdziwych fachowców od terapii odwykowej.

 

Nadmierne spożywanie alkoholu, czyli alkoholizm, potrafi skutecznie skomplikować życie i to nie tylko samemu uzależnionemu, ale także jego najbliższym. A to dlatego, że w pewnym momencie chęć tzw. napicia się jest silniejsza niż wszystko inne. Praca, dom, obowiązki, a przede wszystkim najbliżsi i ich potrzeby. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wysłanie uzależnionej osoby na terapię dla alkoholików. Terapia dla alkoholików to żmudna droga, którą często rozpoczyna detoks alkoholowy, czyli odtrucie organizmu z toksyn powstałych na skutek nadmiernego spożycia alkoholu. Jednak prawdziwym początkiem jest uświadomienie sobie przez samego uzależnionego, właśnie faktu uzależnienia od alkoholu. Bez tego dana osoba nie podejmie się leczenia. A leczenie z alkoholizmu przeprowadzone pod fachowym okiem specjalistów pozwala skutecznie pozbyć się problemu, który w krótkim czasie potrafi obrócić w gruz życie uzależnionego i jego najbliższego otoczenia.

 

Czym jest alkoholizm?

 

Alkoholizm zwany inaczej „chorobą alkoholową” to nic innego jak uzależnienie od środka narkotycznego, jakim jest alkohol. Alkoholizm powoduje, że uzależniona osoba sięga po różne procentowe napoje po to, by się zrelaksować, dodać sobie odwagi, zapomnieć etc. Jednym słowem – każdy powód jest dobry, by się napić. Nic dziwnego, działanie alkoholu sprawia, że bardzo szybko można zapomnieć o przeróżnych troskach. Droga do alkoholizmu to przeważnie droga bardzo cicha, łagodna i niewinna. Początkowo pijący systematycznie alkohol człowiek nie zdaje sobie sprawy, że nałóg wciąga go coraz bardziej. Tym bardziej, że obraz alkoholika w ostatnich czasach bardzo się zmienił. Osoby trafiające na terapię odwykową to często ludzie, którzy robią tzw. karierę, dbają o dom i o najbliższych (ale tylko pozornie). Im wyjątkowo trudno jest się przyznać przed sobą, że są alkoholikami, bo przecież… wszystko gra. Dlatego też ciężej je namówić na leczenie uzależnienia od alkoholu.

 

Alkoholizm – objawy uzależnienia

 

Jak więc w pozornie niewinnym sączeniu alkoholu dostrzec objawy uzależnienia? Jednym z podstawowych objawów jest głód alkoholowy. Czyli niepohamowane łaknienie procentowego napoju. Tuż za tym objawem plasuje się następny, czyli wzrastająca tolerancja na alkohol. Co to oznacza? Po prostu tyle, że uzależniona osoba odczuwa działanie alkoholu po coraz większych dawkach. Już te dwa objawy są wystarczające, aby sięgnąć po skuteczny środek, którym jest terapia leczenia uzależnień. Kolejnymi objawami alkoholizmu są na przykład: niewywiązywanie się z obowiązków, zaniedbywanie relacji rodzinnych czy przyjacielskich, a także zaburzenia świadomości i pamięci. Wszystko to wskazuje na konieczność leczenia z alkoholizmu, gdyż ta choroba nieleczona (tak jak wiele innych) może być tragiczna w skutkach. Zarówno dla uzależnionego, jak i jego najbliższych.

 

Alkoholizm – sposoby leczenia alkoholizmu

 

Wybór odpowiedniej metody leczenia alkoholizmu jest bardzo ważny, to gwarantuje jej skuteczność. Wybrany ośrodek leczenia uzależnień, a konkretnie pracujący w nim fachowcy, po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu z samym zdecydowanym na leczenie alkoholizmu, a także z jego najbliższymi, dostosuje metody do potrzeb. Wśród sposobów leczenia alkoholizmu są: spotkania grupowe, wsparcie AA, spotkania indywidualne z psychologiem czy warsztaty terapeutyczne. To tylko wycinek możliwości wśród oferty sposobów leczenia alkoholizmu. Możliwe w ostatnich latach prywatne leczenie uzależnień zapewnia szereg innych skutecznych metod pozwalających w miarę łagodny i komfortowy sposób pożegnać się z nałogiem. Chociaż trzeba pamiętać o tym, że cały proces nie należy do łatwych. Odpowiednio wybrany ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych dzięki fachowej kadrze da leczonemu odpowiednie wsparcie. Co jest ważnym, a bodajże najważniejszym aspektem i warunkiem powodzenia w leczeniu alkoholizmu.

 

Leczenie alkoholizmu – gdzie?

 

Bardzo skuteczne i przez to popularne w procesie terapii odwykowej stały się w ostatnim czasie takie miejsca jak prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu – na przykład https://tratwa.pl/leczenie-alkoholizmu.html. Zaletą takich miejsc jest to, że są one położone w urokliwych miejscach (gdzie jest zapewniony kojący kontakt z przyrodą), często prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu są także usytuoane na uboczu. Co jest bardzo ważne dla osób uzależnionych ze względu na możliwość zachowania anonimowości. Trzeba pamiętać, że poza taką opcją leczenie z alkoholizmu może się odbywać na NFZ. Terapia odwykowa jest prowadzona wtedy nieodpłatnie przez poradnie i przychodnie – ambulatoryjnie oraz w trybie dziennym.

 

Jak w każdym przypadku leczenia, także podczas leczenia z alkoholizmu najważniejsza jest decyzja o rozpoczęciu terapii. I choć początki bywają trudne, to efekty są warte wysiłku.

 

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Tratwa

ul. Beskidzka 8

43-460 Wisła

woj. śląskie

powiat cieszyński

Tel.: +48666030505

  • Leczenie uzależnień
  • Detoks alkoholowy
  • Detoks narkotykowy
  • Leczenie alkoholizmu
  • Leczenie narkomanii
  • Leczenie lekomanii
  • Leczenie od dopalaczy
  • Leczenie od hazardu
  • Leczenie od komputera

 

Sprawdź szczegóły na https://tratwa.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat