Laura jedzie do USA na operację

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 19 grudnia 20165 8941
O chorej na zespół Aperta Laurze Matuszewskiej wspominaliśmy kilkukrotnie. Mała piotrkowianka jest po zabiegu rozszerzenia czaszki, ale niedługo znów będzie operowana. Odwiedziliśmy rodzinę Matuszewskich i przy okazji dowiedzieliśmy się, na jakim etapie jest leczenie i rehabilitacja półtorarocznej dziewczynki.
fot. mj

Pierwszą operację Laura przeszła 13 lipca tego roku. - Udało się rozszerzyć czaszkę o 2,5 cm. Lekarz, który operował naszą córeczkę jest bardzo zadowolony z efektów – mówi Jolanta Matuszewska, mama dziewczynki. Teraz rodzice czekają na kolejne dwie operacje. W lutym nastąpi pierwszy etap rozdzielenia paluszków u rączek i nóżek Laury. Drugi zaś ma nastąpić dwanaście tygodni później.

 
Na oba zabiegi  zebrano już odpowiednią kwotę. - Zbiórka została zamknięta dzięki empatii i wrażliwości ludzi. W tej kwestii jesteśmy już spokojni. Teraz pozostały nam szczegóły organizacyjne – dodaje mama Laury. Operacja przeprowadzona będzie w Dallas w Teksasie – w tej samej klinice i najpewniej przez tego samego lekarza, który operował główkę Laury.


To, że kolejne zabiegi zostaną przeprowadzone, nie oznacza jednak, że pomoc nie jest potrzebna. Zespół Aperta to choroba, której leczenie przebiega długofalowo i na wielu płaszczyznach. W nieokreślonej, choć niedalekiej przyszłości, będzie trzeba ponownie powiększyć czaszkę dziewczynki. - W dalszym ciągu zbiórka jest aktualna dla fundacji „Zdążyć z pomocą". Laura cały czas wymaga rehabilitacji, jeździmy do specjalistów – neurologa czy audiologa. Ze względu na to, że mała często choruje, są to przeważnie wizyty prywatne, by nie miała kontaktu z innymi chorymi dziećmi. Wszystko kosztuje... - mówią rodzice.


Czego życzyć rodzinie Matuszewskich? - Na pewno wytrwałości. Są takie dni, gdy mamy w sobie mnóstwo siły i wiemy, że damy radę, ale przychodzi następny dzień i pojawiają się wątpliwości, czy podołamy problemom. Nam zależy po prostu na tym, by zrobić wszystko, co najlepsze, by Laura mogła mieć normalne dzieciństwo, okres dojrzewania... I by było jej jak najłatwiej w życiu – mówi mama dziewczynki.


Laurze można pomóc  poprzez przekazanie 1% podatku - w formularzu PIT wystarczy wpisać numer: KRS 0000037904, a w rubryce "Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%" wpisać:  28037 Matuszewska Laura.


Wpłaty można również kierować na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Alior Bank S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pi ~Pi (Gość)19.12.2016 17:00

Matizz, szczera prawda... to dziecko a pozniej dorosly zawsze bedzie od kogos zalezne i nie ma takich pieniedzy ktore wylecza je do konca

50


Mj ~Mj (Gość)19.12.2016 14:17

My mamy córkę z wodogłowiem i również wymaga wielospecjalistycznej opieki i długofalowej rehabilitacji.
Od państwa należy nam się 2000 zł rocznie na turnus rehabilitacyjny. A córcia wymaga minimum 5 turnusów co rok. Brakującą kwotę mamy sami zebrać, 1%, darowizny. Do tego dochodzi prywatna rehabilitacja, bo na nfz nie ma co liczyć, pieluchy, koszt paliwa bo wciąż jeździmy do Łodzi na ćwiczenia, kolejne wózki, sprzęt do rehabilitacji w domu.
Kościół ma nas w d..ie, nfz daje grosze na rehabilitacje, mąż tyra po 12 godzin, soboty, niedziele też.
Jeśli ludzie nie pomogą, to jest bardzo ciężko. Fajnie, że Laura taką pomoc dostaje.

70


PL ~PL (Gość)19.12.2016 13:40

Matiz prawdę napisałeś

50


matizz ~matizz (Gość)19.12.2016 11:51

to dziecko już zawsze będzie potrzebowało wsparcia finansowego, pomocy lekarskiej, operacji, terapii i ciągłego leczenia. życie to żadne, ale rodzice ją kochają i robią wszystko co w ich mocy aby dziecko ratować. a gdzie są ci krzyczący obrońcy życia, gdzie pomoc państwa? jajeczko i plemnik ważniejsze niż żywa istota?

134


Były kursant ~Były kursant (Gość)19.12.2016 11:15

Super wieści. W przyszłym roku 1 proc. podatku na pewno przeznaczę dla Laury ;)

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat