Latający Uniwersytet w Wolborzu

Region Poniedziałek, 27 maja 20194 1936
250 kobiet z gminy Wolbórz i powiatu piotrkowskiego ma zintegrować Latający Uniwersytet, który właśnie ruszył w Wolborzu.

Głównymi celami projektu są: indywidualne wsparcie mentoringowe, szkolenia z doskonalenia umiejętności przywódczych, pozyskiwania funduszy, wystąpień publicznych, przygotowywania wniosków grantowych, stworzenia sieci kobiet z kół gospodyń wiejskich, sołtysek i innych działaczek na rzecz społeczności lokalnych.

W ramach projektu w październiku zorganizowana zostanie Konferencja Kobiet, połączona z forum i festiwalem sektora 3.0, nastawiona na diagnozę potrzeb kobiet w zakresie wzmocnienia podstaw społeczeństwa obywatelskiego. Zajęcia Latającego Uniwersytetu są odpowiedzią na zapotrzebowanie beneficjentek projektu w zakresie wsparcia w rozwoju, a szkolenia wynikają z autentycznych potrzeb kobiet.

W projekcie uczestniczą panie z gminy Wolbórz, Ręczno, Łęki Szlacheckie, Gorzkowice, Czarnocin i Rozprza. I Latający Uniwersytet nastawiony był na budowanie grupy i poznanie się uczestniczek, dostarczył wiedzy o możliwościach pozyskiwania funduszy na działania i inicjatywy społeczne zaprezentowane przez Stowarzyszenie Dolina Pilicy i Centrum Innowacji Biznesowej.

Projekt napisany został przez Magdalenę Wnukiewicz, Annę Mizgalską-Dąbrowską i Bogumiłę Badek, uzyskując najwyższą punktację w skali kraju, czego następstwem było przyznanie przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet dofinansowania w ramach pilotażu ,,Przestrzenie Kobiet”

W inauguracji projektu uczestniczył burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Kolejne spotkanie w ramach projektu już w czerwcu.

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość51 ~gość51 (Gość)30.05.2019 11:52

Może ktoś napisać gdzie one będą latać i o co im chodzi.

20


do nemo ~do nemo (Gość)28.05.2019 08:36

To ja kawę , ciastko i zapraszam te Panią na weekend na Mazury

10


gośc ~gośc (Gość)28.05.2019 07:46

A bez latania się nie da?

10


Nemo ~Nemo (Gość)28.05.2019 07:28

pierwsza pani na zdjęciu Super -chętnie umówił bym się na kawę

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat