Lasy nadal toną w śmieciach

Strefa FMRegion Poniedziałek, 28 grudnia 202036 4089
Pogoda w niedzielę dopisała, więc wielu mieszkańców regionu zdecydowało się wybrać na zimowy spacer po lesie. Niestety uroki obcowania z przyrodą psuł przykry widok wyrzuconych śmieci.

Ładuję galerię...

Chociażby w okolicy Zalewu Cieszanowickiego napotkać można było duże worki z odpadami, połamane plastikowe krzesła czy nawet starą kanapę... - Zalew Cieszanowicki to w dużej części teren prywatny i na obszarze Leśnictwa Gorzkowice ten teren jest sprzątany przez służby leśne, a więc Nadleśnictwo Piotrków ponosi koszty tego, że na swoim terenie sprzątamy i usuwamy odpady. Natomiast na terenach prywatnych te śmieci są składowane. Pewnie ludzie przyjeżdżają i zrzucają je obcemu, bo raczej mało prawdopodobne, żeby ludzie wywozili śmieci na swoją działkę - mówił Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków.

 

Paweł Kowalski wyjaśnia, że problem ten występuje praktycznie na całym obszarze działania Nadleśnictwa Piotrków. - Teraz mieliśmy pod Piotrkowem dużą pryzmę zużytych ciężarowych opon , która została wyrzucona. Ona już trafiła u nas do przygotowania do utylizacji i jej koszty poniosły Lasy Państwowe - dodaje.

 

Leśnicy tłumaczą, że udaje się zatrzymać sprawców takich zaśmieceń, ale jest to bardzo trudne. Jeżeli ktoś zostanie przyłapany na wyrzucaniu śmieci do lasu grozi mu mandat do 500 zł, a nawet grzywna do 5 tysięcy złotych.

 


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dino2 ~dino2 (Gość)01.01.2021 16:36

Nawiązując do pierwszego postu,w okolicach Moszczenicy w lasach są wylewane hektolitry gnojowicy.Robią to okoliczni hodowcy świń,tzw.rolnicy.

00


dino2 ~dino2 (Gość)01.01.2021 13:04

Dlaczego lasy nie są sprzątane przez właściciela.Przydrożne rowy mogą być sprzątane a lasy nie.Ludzie to bydło i żadne kary tego nie zmienią.

20


ciocia ~ciocia (Gość)28.12.2020 15:59

Czego Jasia rodzice nie nauczą, tego jako dorosły Jan nie będzie on umiał.

62


gość_pitero ~gość_pitero (Gość)28.12.2020 21:49

To prawda. Zalew cieszanowicki to jeden wieki śmietniki. Ludzie którzy tam jeżdżą i śmiecą to zwykłe świnie. Młodzież jedzie na browara A butelka j*b do zalewu albo do lasu. Brak wychowania i dobrych nawyków. Ale to norma na okolicznych wioskach. Większość ludzi w okolicznych wioskach na podwórkach ma tak samo, jeden śmietnik. Więc co się dziwić, że jedzie do lasu i nie umie się zachować. Więc żadne sprzątanie nic nie pomoże. Monitoring, kamery i surowe kary. Jakby szczeniak miał zapłacić 3000 zł kary + przymusowe prace społeczne na terenie swojej wioski, wtedy by się 3 razy zastanowił zanim by dla szpanu przed kumplami rozwalił butelkę o drzewo.
Bez pozdrowień dla tych smieciarzy

71


gość_remondis ~gość_remondis (Gość)28.12.2020 13:48

Niby sytuacja polepszyła się to jednak nadal jest sporo śmiecących gamoni.Pudełka po pizzach, torby po mc donalds i wszechobecne małpeczki przy drogach to już plaga.Musimy reagować na takie zachowania najlepiej wrzucać im to z powrotem do auta.

121


alai ~alai (Gość)29.12.2020 07:50

zasmiecaja bo to wyniesli z domow,a najwiencej narzekaja ze jest syf jak pojada nad wode czy do lasu a sami to robia masakra zero kultury zero

62


antydoda* ~antydoda* (Gość)28.12.2020 21:07

Czego wieśniak nie spali w piecu,to wywozi do lasu.
Wieśniaki to brudasy!

65


gość_michał ~gość_michał (Gość)28.12.2020 17:45

Gminy winne są zaśmiecania lasów. PSZOK-i działają coraz gorzej zamiast odbierać co się da robią limity, nie ujednolicone warunki przyjmowania odpadów tzn jak się zna obsługę można wjechać dostarczaniem traktorom itd. Jak nie to Max 1m3. Do tego wysrubowane warunki przyjęcia (tego nie tamtego nie itp.) Było lepiej w lasach Ale ostatnie czasy i zmiany napędzaja ludzi niestety znów do wywozu śmieci do lasów.

82


gruby ~gruby (Gość)30.12.2020 14:45

na uszczynie strażnik leśny sam wywala do lasu a potem wypal

20


gość_cwaniak96. ~gość_cwaniak96. (Gość)28.12.2020 23:04

I tego sie nie uniknie opłaty za media w Piotrkowie są takie jak największych miastach

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat