ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Lampy w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Trendy oświetleniowe na 2018 rok

Wtorek, 30 stycznia 2018 2738
Nowy Rok przynosi ze sobą nie tylko nowe postanowienia i cele, ale też zmiany. Wśród takich zmian często są przemiany wewnętrzne oraz zewnętrzne - przemeblowania, remonty oraz drobne naprawy mieszkaniowe. A jakie mieszkanie bez nowej oryginalnej lampy? Racja, żadne. Kosztem oświetlenia można odświeżyć wnętrze, ale też nadać mu nowego znaczenia i zmienić wcześnie wybrany styl. Można wymienić główną lampę w salonie, a można pójść na całość i wymienić całe oświetlenie w domu lub mieszkaniu. Zobaczmy, jakie lampy będą popularne w tym roku.

Klasyka czy nowoczesność – odwieczny dylemat

 

Odkąd w branży oświetleniowej zaczęły powstawać nowe trendy, odtąd narodził się problem wyboru lampy – klasyczna czy nowoczesna? Nowy 2018 rok niestety nie rozwiąże tego dylematu. Klasyka nadal jest popularna wśród kupujących, nawet nie licząc tego, że z każdym rokiem wprowadzane są coraz nowsze i bardziej oryginalne modele lamp. Nadal są Ci, którzy wolą sprawdzone modele i ponadczasowe rozwiązania. Jednym odpowiada styl, drudzy wolą nie ryzykować, a trzecia kategoria osób po prostu nie lubi nowoczesnych, futurystycznych propozycji oświetleniowych.

 

Jest też grupa osób, która urządza swoje mieszkania i domy na nowoczesny manier, tym samym stawiając na dodatki i akcesoria „na czasie”, m.in. na oryginalne oświetlenie. Wybór lamp na rynku oświetleniowym jest tak duży, że wcale nie jest ciężko wybrać idealne lampy. A jedna jest z czego wybierać: małe i duże; pojedyncze i podwójne; wiszące, stojące oraz ścienne. Nie licząc już wielu różnych kolorów, kształtów oraz materiałów. Łatwo można się zgubić.

 

Zobacz niebywałe żyrandole kryształowe - produkty klasyczne

 

W wyborze oświetlenia warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszy – to dobre dopasowanie. Przede wszystkim lampa ma pasować do wnętrza, a następnie podobać się kupującemu, a nie odwrotnie. Dzięki temu uda się uniknąć niesmaku i urządzić mieszkanie w pełnej harmonii. Do wnętrza klasycznego dopasują masywne, ozdobne lampy o naturalnych drewnianych dodatkach. Do nowocześnie urządzonego domu warto wybrać funkcjonalne lampy, które zostały wyposażone w energooszczędne technologie, np. diody ledowe. Jeżeli w mieszkaniu nie panuje konkretny styl albo jest ono urządzone w stylu eklektycznym, idealnym rozwiązaniem będzie oświetlenie neutralne lub w mieszanym stylu.

 

Oświetlenie LED nabiera na popularności

 

Nowoczesność to nie tylko futurystyczne modele lamp i oryginalne rozwiązania designerskie, jest to również zastosowanie energooszczędnych, korzystnych dla środowiska technologii, wśród których warto wspomnieć o technologii LED. W sklepach znajdziemy coraz większą ofertę żarówek ledowych, a producenci oświetlenia wprowadzają do katalogów lampy z wbudowanymi systemami ledowymi. Firma Astro Lighting (oferta dostępna na stronie Ardant.pl) od zeszłego roku produkuje starsze modele lamp wiszących, plafonów oraz kinkietów w nowoczesnej odsłonie, która bez wątpienia pomoże oszczędzić na zużytej energii elektrycznej.

 

Dlaczego cały świat przechodzi na oświetlenie LED? To się odbywa z jednego prostego powodu, jest to wydajne źródło światła, a do tego energooszczędne. W świecie, gdzie polityka cenowa bez przerwy wzrasta, jest to dobry sposób na oszczędzanie. Technologia LED również ma zwolenników od ekologicznego stylu życia: diody LED zostały wyprodukowane z materiałów, które nie są szkodliwe dla naszego środowiska. A gdyby tego było mało, „żarówki” LED są bardzo małe, dzięki temu można je montować w ciężko dostępnych, wąskich miejscach (pod skosami, we wnękach lub szafkach). Małe lampki LED (ewentualnie halogeny) również są niezbędnikiem wymyślnych kryształowych lampy oraz futurystycznego, minimalistycznego oświetlenia.

 

Oświetlenie ma być przemyślanym zakupem na dłuższą perspektywę czasu. Należy więc zainwestować w dobrej jakości lampy wiszące, podłogowe oraz stołowe. Nie zapomnij również o funkcjonalnych kinkietach, plafonach oraz stylowych żyrandolach. Oświetlenie dobieraj w stylu, który dopasuje do ogólnego wystroju mieszkania. I pamiętaj, że nowoczesny trendy co jakiś czas się zmieniają, a klasyka zawsze zostaje na czasie.

 

Sprawdź jak dobrać lampę do salonu - blog Ardant.pl


Zainteresował temat?

1

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat