Lalki z całego świata w Muzeum w Piotrkowie

ePiotrkow Wtorek, 01 października 20131 1317
Lalki, kukły, figurki z całego świata można podziwiać do 31 października w piotrkowskim Muzeum. Lalki pochodzą ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Lalka jest zabawką zakupiona przez podróżnika, souvenirem, manipulowana przez czarodzieja, fetyszem. Lalka bywa tez ikoną, symbolem, zjawiskiem zakorzenionym mocno w kulturze, która ją stworzyła. Lalki świata są często podejmowanym i wdzięcznym  tematem wystawowym. Ich uwodzicielski czar, landrynkowata feeria barw i wielość odniesień  kulturowych sprawiają, że zgromadzone w większej ilości w jednym miejscu wystawiają na pokuszenie zarówno zwiedzających jak i muzealników, którzy chętnie do tego tematu powracają.


Mimo dużej ilości wystaw lalek z różnych stron ziemi, jest to motyw wciąż atrakcyjny i ponadczasowy. Ze względu na wachlarz znaczeń, jaki prezentują lalki, funkcji jakie pełnią, kontekstów, w jakich się pojawiają, temat pozostaje niewyczerpany. Znaczna część prezentowanych lalek pełni jednocześnie wiele ról. Wystawione w gablotach, w plastycznym otoczeniu tworzą kolorowy obraz, ale i panoramę znaczeń, która stanowi wyzwanie dla zwiedzających.

Organizatorzy wystawy pn. "Lalki świata - strojnisie, ikony , fetysze" życzą  osobom zwiedzającym ekspozycję wielu inspirujących doznań podczas spotkania z wystrojonymi  i magicznymi przybyszkami z różnych stron świata.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc ~gosc (Gość)08.10.2013 10:42

Może dyrekcja pomyśli o zmianie godzin otwarcia muzeum.
Dzisiaj dzwoniłam o przełożenie lekcji muzealnej z godz. 10 na 9.I co usłyszałam -nie ma takiej możliwości.
Żałosne bowiem muzeum jest dla zwiedzający, a nie odwrotnie.
Wstyd!!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat