Labradorka Sahara oddała prawie pół litra krwi. Sobotnia akcja w klinice weterynaryjnej

ePiotrkow Sobota, 07 grudnia 20197 4849
Labradorka Sahara oddała w sobotę 450 ml krwi. Życiodajny płyn przyda się przy ratowaniu życia i zdrowia innych psów. Suczka w nagrodę dostała czerwoną chustę z napisem "Ratuję życie" i worek zdrowej karmy. W klinice weterynaryjnej przy ul. Rzemieślniczej w Piotrkowie zorganizowano w sobotę zbiórkę krwi – od zwierząt i dla zwierząt.

Ładuję galerię...

Piesek, od którego może być pobrana krew musi spełniać kryteria dawcy, czyli nie może mieć więcej niż 8 lat i nie mniej niż rok, musi ważyć minimum 25 kg i cieszyć się dobrym zdrowiem.

 

- Chyba nic jej to nie przeszkadza, jest grzeczna, spokojna, nic jej nie dolega - powiedział nam Wojciech Szafnicki, właściciel 1,5-rocznej Sahary. - Dlaczego tu dziś przyszliśmy? Bo czasami potrzebujemy tej krwi, mam kilka psów. Warto czasami pomóc. Sahara jest moim czwartym labradorem i z tego, co zauważyłem, to psy bardzo dobrze współpracujące w takich sytuacjach. Wszystko trwało może 5 minut.

 

- Sahara zniosła to świetnie – mówi lekarz weterynarii z Banku Krwi im. Milusia. - Zazwyczaj najbardziej stresującym momentem dla psa jest położenie się na stole, bo nie wie, co się z nim dzieje. Sahara w ogóle się nie stresowała. Najważniejsze jest, żeby pies miał zaufanie do swojego pana, wtedy wie, że nic złego się nie dzieje i nie musi się niczego obawiać. Pies sobie leży na boku, a my pobieramy krew z żyły szyjnej. Wszystko trwa od 5 do 7 minut. Potem chwilka odpoczynku i - merdając ogonem – piesek może iść do domu. W nagrodę dawca dostaje worek karmy, preparaty przeciwkleszczowe i różne gadżety, np. chustę z napisem „Ratuję życie”. Zebrana krew trafi do naszego Banku Krwi, którego siedziba mieści się pod Warszawą, ale działamy na terenie całej Polski. Jeżeli gdzieś w Polsce jest pies, który potrzebuje przetoczenia krwi, wtedy lekarz weterynarii dzwoni do naszego Banku, a my dostarczamy krew najszybciej jak to tylko możliwe.

 

Do oddania krwi zgłosiło się w sobotę w Piotrkowie 15 psów.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)07.12.2019 20:49

Czy pieski też mają grupę krwi jak ludzie?

20


BRAWO SAHARA !!!!!!!!! ~BRAWO SAHARA !!!!!!!!! (Gość)08.12.2019 07:09

szacun!!!!!

30


gość ~gość (Gość)07.12.2019 20:58

Do MieszkankaPT: mają, dziś pytaliśmy o to lekarza

30


gość ~gość (Gość)07.12.2019 20:55

Super akcja ????

20


gość ~gość (Gość)07.12.2019 14:04

Wspaniała akcja! Oby takich więcej w naszym mieście ?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat