LUMKS Kasztelan Rozprza zadebiutował w II lidze

Kraj Poniedziałek, 01 października 20180
Jesteśmy dumni z naszych siatkarzy, którzy obronili tytuł mistrza świata, tym bardziej, że w składzie zwycięskiej drużyny znajduje się trzech zawodników PGE Skry Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski, tymczasem jedna z naszych lokalnych drużyn wznowiła rozgrywki. W II lidze zadebiutowali siatkarze Kasztelana Rozprza, którzy przegrali w pierwszym meczu z zespołem Wkręt-Met LKPS Borowno 1:3.

Siatkarze LUMKS Kasztelana Rozprza przygotowywali się do debiutanckiego sezonu już od połowy sierpnia, w okresie przygotowawczym rozegrali kilka spotkań kontrolnych, ale prawdziwym testem był dopiero pierwszy ligowy pojedynek z zespołem Wkręt-Met LKPS Borowno, który występuje w II lidze od czterech lat, a w poprzednim sezonie zakończył rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli. Faworytem był więc zespół z Borowna, mimo to rozprzanom udało się urwać gospodarzom jednego seta. Ostatecznie ten mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych 3:1 (25:14, 21:25, 25:22, 25:15).

6 października rozprzanie rozegrają pierwszy mecz we własnej hali. Pojedynek z SPS Konspolem Słupca odbędzie się 6 października, początek o godzinie 18.00.