LETNIE ATRAKCJE DLA DZIECI W ŁÓDZKIEM

Wtorek, 03 sierpnia 2021 639
Trwają wakacje, a więc znajdujemy się w okresie roku, kiedy nasze dzieci oczekują od nas większej niż zazwyczaj inicjatywy. By ją wykazać, wcale nie musimy jechać nad morze, w góry, czy za granicę.
Łódzkie ma do zaoferowania mnóstwo świetnych propozycji, które do gustu przypadną nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Nieprzekonani? Po lekturze artykułu z pewnością zmienicie zdanie!

 

Port jachtowy Jeziorsko

 

Aby zażyć prawdziwie letnich szaleństw, polecamy wyjazd do Ostrowa Warckiego, gdzie znajduje się Port Jachtowy Jeziorsko. Wasze pociechy będą wniebowzięte liczbą tamtejszych atrakcji. Nad Jeziorskiem popływać można żaglówkami, skuterami wodnymi, motorówkami, czy kajakami. Na najbardziej odważne dzieciaki czeka natomiast kurs kitesurfingu, czyli sportu, który stanowi hybrydę windsurfingu, snowboardu i latania. Wizytówka Ostrowa Warckiego to miejsce idealne zarówno na dłuższy pobyt, jak i kilkugodzinny wypad.

 

Termy w Uniejowie

 

Zmieniamy lokalizację – z powiatu sieradzkiego przenosimy się do Uniejowa – jednak dalej zostajemy przy rozrywkach wodnych. A tych w Uniejowie zażyjemy oczywiście w termach, które z roku na rok zdobywają sobie coraz większy rozgłos w całej Polsce. W kontekście pobytu z dziećmi, Termy Uniejów mają tylko jedną wadę – milusińscy nie będą chcieli opuścić obiektu. Nie jest wykluczone, że nasza pociecha będzie chciała wymusić płaczem jeszcze jeden, ostatni zjazd zjeżdżalnią, albo ostatnie przejście wodną rzeką, która imituje warunki prawdziwego górskiego potoku. Choć możliwe jest też, że dziecko nic na nas nie będzie musiało wymuszać, gdyż sami zapragniemy zostać na terenie obiektu jak najdłużej. Walory rekreacyjno-lecznicze Term Uniejów są bowiem niezrównane, co potwierdzi każda osoba, która wzięła kąpiel w basenie solankowo-uzdrowiskowym, czy też uzupełniła w tężni solankowej roczne zapotrzebowanie na jod.

 

W ostatnich kilkunastu latach na prace budowlane związane z uniejowską wizytówką wydano blisko 200 milionów złotych. Znaczną część inwestycji – 125 milionów złotych – pokryły unijne dotacje.

 

Wakacje w powiecie piotrkowskim

 

A jak spędzić czas z rodziną w powiecie piotrkowskim? Również na świeżym powietrzu i również w wodzie. Z pewnością domyślacie się już, o czym mowa – zgadza się, o spływach kajakowych rzeką Pilicą. Różnorodność tras sprawia, że zarówno rodziny z małymi jak i większymi dziećmi znajdą coś dla siebie. Ponadto tylko od nas zależy, czy interesuje nas kilkugodzinne wyzwanie, czy trasa, na której pokonanie będziemy potrzebować kilku dni. Na przykład z Kurnędza do Sulejowa przepłyniemy w około półtorej godziny, ale już spływ z Maluszyna (powiat radomszczański) do Sulejowa to czasochłonne wyzwanie, na które będziemy potrzebować 4-5 dni.

 

Co ciekawe utworzenie szlaku wodnego Maluszyn-Sulejów było możliwe dzięki specjalnemu projektowi. Jego koszt wyniósł ponad 1,1 miliona złotych. Blisko pół miliona złotych tej kwoty pokryła dotacja z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat