Kwiaty i wyróżnienia dla młodych - zdolnych

Łódzkie Poniedziałek, 26 kwietnia 20213 1156
Marszałek Grzegorz Schreiber prowokuje wiosnę ogłaszając kwiatowe konkursy. Nagrodzeni zostali też młodzi artyści z regionu, a liderów społecznie zaangażowanych zapraszamy do Akademii.

 

Wiosna pogodą nas nie rozpieszcza, ale z pewnością można korzystać już z dobrodziejstwa słońca i upiększać nasze balkony i przydomowe ogródki. Zaprasza do tego marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który ogłosił dwa konkursy: na ,,Kolorowy balkon” oraz „Ogrody i ogródki województwa łódzkiego”. Oba powinny przyczynić się do tego, że województwo łódzkie rozkwitnie i nabierze kolorów.

Zabawa polega na ukwieceniu najbliższego otoczenia, a następnie zaprezentowanie na fotografiach efektów zmian. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów dostępne są na stronach internetowych:

 

www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-kolorowy-balkon

 

www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-ogrody-i-ogrodki-wojewodztwa-lodzkiego

 

Młodzi twórcy docenieni

 

Nagrodami już mogą pochwalić się natomiast najzdolniejsi młodzi artyści z województwa łódzkiego, bo przyznane zostały Stypendia Artystyczne Marszałka. Nagrodzone zostały 22 osoby. Trzy z nich otrzymały wyróżnienie w kategorii „młody twórca”, o które mogli ubiegać się artyści, którzy nie ukończyli 35 lat, a mają już znaczące osiągnięcia w zakresie wykonywanej twórczości. Stypendia z przeznaczeniem na autorskie projekty otrzymali: Tomasz Jeziorski, student Wydziału Sztuk Pięknych ASP w Łodzi; Aleksandra Bonikowska - studentka Wydziału Sztuk Projektowych na Kierunku Tkanina i Ubiór ASP w Łodzi; Katarzyna Drabik - studentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Wysokość stypendiów wyniosła od 5,5 tys. zł do 5,9 tys. zł.

O stypendium w kategorii ,,uczeń” mogli ubiegać się uczniowie szkół artystycznych oraz studenci uczelni artystycznych, którzy uzyskali w ubiegłym roku średnią ocen z przedmiotów artystycznych co najmniej 4 i mają wyjątkowe osiągnięcia w swojej dziedzinie. Stypendium ma formę jednorazowej wypłaty i wynosi od 2 tys. zł do 3,5 tys. zł. Łączna kwota przeznaczona na wyróżnienia wyniosła 70 tys. zł.

 

Pilotaż dla liderów

 

Na młodych, zdolnych i zaangażowanych czekamy też w Akademii Liderów Województwa Łódzkiego. List intencyjny zapowiadający jej powołanie podpisali: Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, oraz Iwona Wieczorek, dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

 

Celem utworzenia Akademii jest wsparcie osób, które chcą doskonalić umiejętności organizacyjne potrzebne do pełnienia funkcji liderów w lokalnych społecznościach i organizacjach młodzieżowych. - Wierzę, że powołując Akademię wesprzemy wszystkich tych, którzy są zainteresowani zostaniem liderami, ale także pomożemy samym sobie. Bo przecież pomysły i aktywność tych ludzi będą adresowane do nas, będą trafiały do mieszkańców naszego województwa – mówi marszałek Schreiber.

 

Projekt dedykowany jest szczególnie młodym radnym, członkom młodzieżowych rad samorządu terytorialnego, studentom, uczniom, młodzieży zaangażowanej w życie lokalnych społeczności. Zgłoszenia są przyjmowane w formie elektronicznej za pomocą formularzy opublikowanych na stronie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Udział w projekcie jest bezpłatny, może wziąć w nim udział 36 uczestników.

Ładuję galerię...


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Żenada ~Żenada (Gość)05.05.2021 23:14

Żenada marszałkowska, jeszcze Ziębe na 100 zdjęciach pokazać. Tylko lans i propaganda

00


Alan ~Alan (Gość)02.05.2021 07:48

PRL w pełni.....

00


piłkarz zawodowiec ~piłkarz zawodowiec (Gość)30.04.2021 10:11

Ja nic nie dostałem, a jestem świetnie zapowiadającym się 30 letnim piłkarzem.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat