Kwarantanna w DPS-ie zakończy się o północy

ePiotrkow Poniedziałek, 18 maja 20205 2554
Dom Pomocy Społecznej w Piotrkowie przy ul. Żwirki jest bezpieczny. W tej chwili u członków personelu oraz pensjonariuszy nie stwierdzono wystąpienia koronawirusa. Niebawem zakończy się kwarantanna osób, które obecnie znajdują się w ośrodku.
Fot. Ł. Michalczyk

- Chcemy się podzielić bardzo pozytywnymi informacjami. Żadna z osób przebywających obecnie w Domu Pomocy Społecznej nie otrzymała pozytywnego testu na COVID-19. Wszyscy są zdrowi. Własnie dlatego dzisiaj o północy zostanie zakończona kwarantanna osób, które znajdują się w placówce - mówił na konferencji prasowej Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie. Wdzięczność wszystkim pracownikom DPS-u wyraziła natomiast Violetta Bielawska, dyrektor ośrodka. - Od jutra przystępujemy do dalszej pracy, a ekipa, która jest obecnie w placówce uda się na zasłużony odpoczynek. Cieszę się, że mieszkańcy są zdrowi. W ich imieniu dziękuję wszystkim naszym pracownikom. 


Wszyscy, którzy przebywają w piotrkowskim DPS-ie nadal przestrzegają ścisłych środków ostrożności. Pracę personelu Domu Pomocy Społecznej docenił też Krzysztof Michalski kierownik referatu Zarządzania Kryzysowego UM w Piotrkowie. - Postawa załogi, która została tu, na miejscu zasługuje na pochwałę. My tylko dbaliśmy o to, by niczego im nie brakowało. Dostarczaliśmy im maseczki, płyn dezynfekcyjny. Wraz z panią dyrektor koordynowaliśmy zakup tysiąca fartuchów. Podtrzymywaliśmy też przebywające wewnątrz osoby na duchu. By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przebywającym w DPS-ie, wykonaliśmy cztery serie badań, które miały pokazać czy koronawirus jest obecny w ośrodku. 


Łącznie w piotrkowskim Domu Pomocy Społecznej wykonano 165 testów na obecność koronawirusa. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.05.2020 19:52

Ciekawe co się stało z tymi trzema osobami co mieli pozytywny. Cudowne ozdrowienie czy błąd w badaniach?

30


gość ~gość (Gość)18.05.2020 19:55

A co z 3 pozytywnymi wynikami

10


gość ~gość (Gość)18.05.2020 19:35

Wcześniej podawali , że w DPS-sie pracuje 80 osób i mieszka 100 pensjonariuszy.Dziś podają , że wykonano łącznie 165 testów.Rachunek się nie zgadza ktoś,
wytłumaczy dlaczego?

30


podane wiadomości ~podane wiadomości (Gość)18.05.2020 17:05

dla mediów, a jak jest NAPRAWDĘ?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat