Kwarantanna dla gości byłego starosty [AKTUALIZACJA]

ePiotrkow Środa, 05 sierpnia 202042 12874
Piotrkowski sanepid ustalał w środę, z kim kontaktował się w ostatnich dniach poseł ziemi piotrkowskiej Dariusz Klimczak, który 4 sierpnia poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Wśród osób, które trafiły na kwarantannę są również mieszkańcy naszego regionu.
fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela

W piątek 31 lipca w Piotrkowie Dariusz Klimczak uczestniczył w prywatnym spotkaniu znajomych i przyjaciół byłego starosty piotrkowskiego Stanisława Cubały, który odchodzi na emeryturę. - Tak, wiemy o tym spotkaniu, teraz czekamy na listę osób „z kontaktu”. Dzwonimy, pytamy, kto miał kontakt bezpośredni z osobą zakażoną, w jakich to było warunkach. Za kilka godzin powinno się wyjaśnić, ile osób zostanie objętych kwarantanną – mówiła w środę przed południem Joanna Roll z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie.

 

Po kilku godzinach okazało się, że na kwarantannę trafiło 16 osób, które brały udział w spotkaniu u byłego starosty piotrkowskiego. - Są to osoby, które potwierdziły nam kontakt z panem posłem. W sumie to 16 osób (oraz ich rodziny), są to nie tylko pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie. Wszystkie te osoby zostaną przebadane, tzn. zostaną im pobrane wymazy - poinformowała w środę po godz. 14 J. Roll z piotrkowskiego sanepidu. 


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.08.2020 18:50

Że w tym dniu nie był to nie znaczy że purzniej nie spotykali się z rodziną

10


zyx ~zyx (Gość)07.08.2020 12:51

Elita PSL się bawi. Który z wójtów jest na kwarantannie. ? Ręczno, Łęki, Moszczenica, Rozprza, Gorzkowice, Grabica.

30


aaaaaaa ~aaaaaaa (Gość)06.08.2020 11:50

Dlaczego nie ma informacji o liczbie zachorowań na koronawirusa w Piotrkowie?

54


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)05.08.2020 18:17

Jeszcze do niedawna to objawy decydowały, czy ktoś jest chory, czy nie. Teraz wszystko postawiono na opak, i o chorobie decyduje jakiś test - chorym można być "bezobjawowo", jeśli test wyjdzie pozytywny, a objawów nie ma. Przecież to nie jest naukowe, tylko "naukawe"! Takich głupot nie wymyślił nawet kościół katolicki - wszystkie zjawiska odnotowane jako "cuda" polegały na OBJAWIENIACH, czyli coś tam się komuś objawiało.
Covidoza posłowi Klimczakowi objawić się nie chciała, więc on tak sam z siebie, aby nie wyjść na zacofańca, zrobił sobie "prewencyjnie" test, i - voila! - "choroba" jest! Biedak zapomniał, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu, i niechcący innych w kwarantannę wpędził. No ale dzięki temu władza ma swojego nowego męczennika: patrzcie jaki ten covid groźny, nawet władza podczas "pandemii" nie jest bezpieczna! Maski, maski, wincyj masek!!! Wincyj restrykcji!!!
A dla tych wszystkich siejących panikę produktów uczelni medycznych (bo trudno ich nazwać lekarzami) mam prostą analogię. Twierdzenie, że ktoś mimo braku objawów jest chory, bo jakiś test wykrył u niego obecność wirusa (choć te testy wcale nie wykrywają wirusa, tylko jego "ślad"), jest równoważne z twierdzeniem, że wszystkie kobiety są ciężarne, bo przecież można w nich stwierdzić obecność komórek jajowych (a czasem jeszcze plemników jednocześnie...).
P.S. Swoją drogą ciekawe zdjęcie ilustracyjne. Parę lat temu była afera, bo jeden facet dokładnie takim samym gestem zamówił pięć piw. Gest się wtedy innym źle skojarzył, a w tym przypadku niby wszystko OK. Dziwne.

72


Artur Cubała ~Artur Cubała (Gość)06.08.2020 14:55

Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją jaka miała miejsce, podczas spotkania organizowanego przez mojego tatę w dniu 31.07.2020r(piątek), chcę wszystkich uspokoić i poinformować, iż w tym dniu przebywałem we Wrocławiu i nie jestem objęty kwarantanną.

35


kub ~kub (Gość)06.08.2020 13:02

Moim zdaniem Młody Cubała jest nieodpowiedzialny. Całą Gmina Rozprza powinna nie narażać mieszkańców. Osoba jak miała kontakt z zarażonym powinna pozostać w domu a nie chodzić po Mierzynie

74


gość ~gość (Gość)06.08.2020 15:50

Oj tam oj tam posiedzą w domu 14 dni odpoczną i znowu się zaczną grupować bez maseczek na buzi, a jak będzie ciężki przebieg choroby to lekarz ostatniego kontaktu pomoże!

11


gość ~gość (Gość)06.08.2020 15:23

Panu Kowalczykowi jako doradcy wojewody nie udało się zapobiec zakażeniom ??
A tak obiecywał

40


gość ~gość (Gość)05.08.2020 21:51

A młody cubala tez byl na tej imprezie.
Żeby w rozprzy nie zaraził.

100


ja ~ja (Gość)06.08.2020 12:17

jak na sesji rady w Sulejowie był zarażony radny to na kwarantannie wylądowali wszyscy obecni na sesji rady - niezależnie czy mieli kontakt czy nie... tutaj jakimś dziwnym trafem na kwarantanne posłano tylko osoby które miały kontakt... a raczej tylko te które się do tego przyznały... niestety takie postępowanie jest bardzo krótkowzroczne i nie wyhamuje wzrostu zachorowań.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat