tekst reklamowy

Kurtyny paskowe – rodzaje i zastosowanie

Poniedziałek, 10 maja 2021 640
Przegrody wykonane z elastycznych pasów mają doskonałe właściwości izolacyjne, dzięki czemu skutecznie zatrzymują ciepło i zapobiegają powstawaniu przeciągom. Kurtyny paskowe PCV skutecznie zabezpieczają przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, jak również chronią przed rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń czy szkodliwych oparów. Oprócz tego posiadają odporność na działanie promieniowania UV oraz zdolność do redukcji hałasu o nawet 30 dB. Podpowiadamy, gdzie warto kupić sprawdzone produkty.

Rodzaje kurtyn paskowych

 

Oferta rynkowa jest dość zróżnicowana, więc bez problemu znajdziemy pasy dopasowane do naszych potrzeb. Do wyboru mamy standardowe kurtyny bezbarwne o wysokiej przezroczystości (powyżej 80%) lub kolorowe w odcieniu niebieskim, czerwonym czy zielonym. W asortymencie firm specjalizujących się w ich produkcji dostępne są modele o różnym przeznaczeniu i parametrach. Oferowane kotary drzwiowe PCV najczęściej wykorzystuje się do wydzielenia stanowisk pracy w miejscach, takich jak hale produkcyjne lub magazynowe.

 

Kurtyny paskowe mogą różnić się między sobą nie tylko wyglądem, ale też grubością czy szerokością. Pasy powinny być dopasowane do natężenia ruchu, a także do wysokości otworów. Dzięki temu pozwolą zwiększyć efektywność wykonywanych prac oraz ograniczyć koszty zużycia energii. Poza tym zapewnią bezpieczeństwo i redukują hałas do minimum. Największym powodzeniem cieszą się standardowe oraz chłodnicze pasy z PCV, które są wytrzymałe na temperatury od -45 do +60 st. C.

 

Zastosowanie kurtyn przemysłowych

Kotary drzwiowe doskonale chronią przed zmiennymi warunkami panującymi na zewnątrz. Kurtyny paskowe znajdują zastosowanie w chłodniach, zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego. Poza tym idealnie się sprawdzą w drzwiach magazynowych czy bramach wjazdowych. Elastyczne pasy z folii PCV warto też zamontować w śluzach transportowych, zakładach spawalniczych lub samochodach typu chłodnia. Oprócz tego powinny znaleźć się w miejscach, które są znacznie narażone na przenikanie dużej ilości dymu, kurzu oraz oparów.

 

Najlepiej zainwestować w produkty, które posiadają wymagane atesty i certyfikaty. Atestowane wyroby są bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Pasy PCV wykonane z trwałego oraz wytrzymałego polichlorku winylu znajdziemy na przykład w ofercie znanej firmy z Katowic. Osoby zainteresowane dobrej jakości kurtynami paskowymi PCV mogą obliczyć koszt zakupu na https://www.kurtynypasowe.pl/!


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat