Kurator łódzki zaapelował do piotrkowskich nauczycieli

ePiotrkow Piątek, 14 maja 202120 4441
Wraz z ustępowaniem pandemii i powolnym powrotem do normalności także szkoły wkrótce powrócą do stacjonarnej edukacji. Z jednej strony uczniowie podkreślają radość z ponownego spotkania znajomych. Z drugiej wielu obawia się, że po długim okresie nauki zdalnej program ich przerośnie i nie poradzą sobie w tradycyjnych szkolnych realiach. O braku powodów do obaw przekonuje łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer, który zwrócił się z apelem do dyrektorów i nauczycieli o ułatwienie młodzieży powrotu do normalnej edukacji.
fot. K. Czapczyk

- Wiem i głęboko wierzę, że po powrocie uczniów do szkół, nie będzie najważniejsza podstawa programowa oraz robienie kolejnych sprawdzianów i testów. Dla nas liczy się człowiek i podejście do tych młodych ludzi. Ważne jest to, że zintegrują się w klasie i spotkają na nowo. Cieszmy się tym, że stopniowo wychodzimy z pandemii, bo to jest najważniejsze! - mówił łódzki kurator oświaty podczas spotkania ze stypendystami programu "Zawodowcy w Łódzkiem".

 

Obecny rok szkolny zakończy się dla uczniów 25 czerwca. Wyjątkiem są absolwenci najstarszych klas szkół średnich, którzy podsumowali swoją edukację 30 kwietnia. - Ten koniec roku szkolnego już niebawem. Nie jest ważny teraz wyścig, kto zrealizuje kolejny punkt programu i zrobi test. Czas na nadrabianie i dodatkowe godziny przyjdzie w przyszłym roku. Oni nie są winni pandemii, a trzeba podkreślić, że niektórzy dwa lata uczyli się zdalnie i nikt nie zrobi im krzywdy. Pamiętajmy, że nauczyciele są ludźmi i kurator też jest człowiekiem - podsumował Waldemar Flajszer.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_anna ~go?ć_anna (Gość)15.05.2021 20:20

W drugą stronę to działa też. Dzieci nie chcą powrotu bo już teraz piatkę mają za nieuczciwe praktyki i zdalnie mogą wyprosić lub wymusić 6. A jak wrócą to ich plan może nie wypalić.

51


A.B. ~A.B. (Gość)16.05.2021 09:53

Cenzura dział .Brawo.

10


Naprawdę!? ~Naprawdę!? (Gość)15.05.2021 10:45

Kurator też jest człowiekiem??? No nie pomyślałbym...

31


r ~r (Gość)14.05.2021 16:22

I taki apel można sobie wsadzić . już jeden z nauczycieli mojego syna w 2 lo zapowiedziała , że jak się spotkamy to sprawdzimy sobie waszą wiedzę. Będzie wielki sprawdzian nauczyciele będą robić kartkówki, klasówki i pytać. Czym są winni uczniowie tym , że była pandemia i nie mogli normalnym trybem chodzić do szkoły. Mało tego trzy cztery sprawdziany już zapowiedziane. Tragedia ludzie ile będzie potrzeba psychologów by nasze dzieci wróciły do normalności

54


Emi ~Emi (Gość)14.05.2021 21:12

Kurator swoje, a nauczyciele swoje.. Straszą, straszą i jeszcze raz straszą...

56


nauczyciel ~nauczyciel (Gość)14.05.2021 20:15

Z przyjemnością słucham zawsze normalnego ludzkiego, konkretnego i rzeczowego języka w przeciwieństwie do politycznych i partyjnych bajek o gruszkach na wierzbie.

40


dziwne ~dziwne (Gość)14.05.2021 13:49

poroniony pomysł ,chyba że to dalsza części eksperymentu ? mają wrócić na 1 miesiąc ,po co ? dowartościować nauczycieli ,czy sprwdzić jak zachowa sie wirus ? szczepienie ,,,,, celowe działanie z dziećmi ? czy ktos to rozumie ?

96


Uczeń ~Uczeń (Gość)14.05.2021 19:35

Pan od religii zażyczył sobie uzupeł.nionych zeszytów.Bo będzie ocenial je.Dobry fachowiec.A wiadomosci sam czerpal z internetu.

23


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)14.05.2021 17:41

Ciekawe czy on sam juz nie pracuje zdalnie? Jakos w to wątpię. Kazdemu urzednikowi ten stan który przyniosl covid jest na ręke -pozamykali wszystkie urzędy "okołopaństwowe" zusy,krusy, skarbowe i mają wywalone na ludzi. Też bym chciał nie pracować ponad rok.

20


go?ć_michał ~go?ć_michał (Gość)14.05.2021 17:07

Córka właśnie mi powiedziała że 6 sprawdzianów od razu na dzień dobry w tym jeden całoroczny z języka obcego zaplanowali nauczyciele na przyszły tydzień...no niezła ta poduszka dla nich.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat