Kupcy złożyli pismo w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim. Chcą uchylenia uchwały Rady Miasta

Strefa FM Wtorek, 13 października 202067 3207
Kupcy handlujący przy piotrkowskiej hali targowej wybrali się do wojewody łódzkiego, aby zablokować reorganizację targowiska. Walczą o swoje miejsca pracy i liczą, że wojewoda uchyli uchwałę piotrkowskich radnych.
fot. dzięki uprzejmości T. Kowalewskiego

Trzyosobowa delegacja złożyła odpowiednie dokumenty, a wojewoda w ciągu kilku najbliższych dni ma zapoznać się ze sprawą. - Nadzieje mamy duże, bo mamy mnóstwo pism, mamy poparcie mieszkańców. Zebraliśmy 2 tysiące podpisów od mieszkańców osiedla i pozostałych, którzy robią u nas zakupy i chcą, by hala została w nienaruszonym stanie. Mamy też pismo z osiedla Piastowskie, które potwierdza, że nie było żadnych konsultacji w temacie likwidacji targowiska. Mamy wyliczenia i myślimy, że pan wojewoda przyjrzy się temu wszystkiemu i rozpatrzy pozytywnie nasz wniosek. Mamy też pismo wnioskujące o reasumpcję głosowania od jednego z radnych, który próbował zmienić swój głos, ale mu nie pozwolono. Mamy nadzieję, że nasze argumenty zostaną rozpatrzone przez wojewodę, tym bardziej, że nie było żadnych konsultacji. To wszystko mamy spisane przez prawnika, jak przebiegał proces prowadzący do likwidacji targowiska - powiedział Tomasz Kowalewski, lider protestujących kupców.

 

Jeżeli wojewoda nie uchyli uchwały rady miasta, to reorganizacja targowiska nastąpi z początkiem grudnia.


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (67)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_brudno ~gość_brudno (Gość)13.10.2020 16:41

Dziś pol dnia na środku skrzyżowania jakieś folie leżały - zaden po sobie nie sprzątał - żegnamy państwo!

137


obserwator 123 ~obserwator 123 (Gość)14.10.2020 12:23

Jak mogły być konsultacje społeczne czy jakiekolwiek w sprawie likwidacji targowiska jak nie było i nie ma mowy o żadnej likwidacji :-/ a te nazwiska na liście warto by zweryfikować czy to oby są mieszkańcy osiedla a nie wiosek przyległych i rodzin tych "kupców" Oczywiście że również nie było konsultacji w sprawie likwidacji targowiska z osiedlem Piastowskim ponieważ odbyło się takowe w sprawie reorganizacji ,rada osiedla Piastowskiego miała spotkanie w sprawie między innymi hali targowej i wyraziła się na ten temat .Reorganizacja nie żadna likwidacja nie wprowadzajcie ludzi w błąd ,kłamliwa propaganda zawarta w słowach rzekomych "kupców" niczego dobrego nie wnosi , prócz rozsiewania takich pseudo informacji wśród ludzi.

61


qwsdfret ~qwsdfret (Gość)13.10.2020 18:55

A, czy uchwała została podjęta z naruszeniem prawa lub jest niezgodna z prawem? Jeśli nie, to zapomnijcie o uchyleniu uchwały. Co do reasumpcji to jeden radny i tak nie wpłynął by na wynik głosowania bo większość to jeśli dobrze liczę 11głosów a głosowało za chyba 14, tak? Ale jeśli nawet to czy regulamin Rady przewiduje coś takiego jak "reasumpcja głosowania"?

142


termit ~termit (Gość)13.10.2020 16:17

Kto tym razem na reorganizacji zarobił kilka milionów złotych!? Ptak zniszczył stadion, dziś niszczy Halę!?

67


Gilbert ~Gilbert (Gość)15.10.2020 00:19

Przecież to nie tylko w Piotrkowie pod byle jakim pretekstem zwijają targowiska. Chodzi o stopniowa eliminację gotówki.

13


gość_aa ~gość_aa (Gość)14.10.2020 22:30

Dość tego bal

21


97-300 97-300ranga14.10.2020 20:51

Dajcie już spokój z tym chińskim chłamem , to jest bardzo nudne , sprawa już rozstrzygnięta, mówiąc krótko, jest już pozamiatane.

32


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)13.10.2020 19:42

Panowie zatrudnijcie jakiegoś mecenesa to raz dwa rozprawi się z UM, bo inaczej to zapomnijcie o wygranej ...

611


gość_beeee.... ~gość_beeee.... (Gość)14.10.2020 20:03

Widziałem artykuł na Piotrków nasze miasto chyba, że pustki były na hali wczoraj ojej no straszne, "dziennikarze" dolewają tylko oliwy do ognia takimi beznadziejnymi postami.I jeszcze mówią o jakimś niby cichym proteście ???????????? Śmiech na sali a ten ich "lider" mówi (...) tak to nasz cichy protest.. (...) żałosne, gdyby nie ta osoba która w ten a nie w inny sposób zadała pytanie nie powiedział by tych słów. Za niskie IQ na taki protest i słowa tym bardziej. Żal pl.

31


CoolMen ~CoolMen (Gość)13.10.2020 19:49

Dość już tego bałaganu w samym środku miasta. To nie są lata 20 ub. wieku kiedy w tym rejonie były tylko pola uprawne. Chyba ci tzw. "kupcy" nie chcą dostrzec zmian, które jednak zaszły w Piotrkowie. Tyle, że w roku 1927 przenosin targowiska pilnowała policja i nikt nie miał nic do gadania. I wtedy też była podobno demokracja!

124


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat