Kupcy zablokują ulice, a radni rozważają referendum

ePiotrkow Czwartek, 24 września 202093 7549
„Jeżeli Pan Prezydent nie wycofa się z tej uchwały, to będziemy musieli szykować się do referendum” – powiedział radny PiS, Łukasz Janik podczas wieczornego spotkania radnych z kupcami i właścicielem Hali Targowej. Podkreślał, że jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości rozważają taką możliwość i zapowiadają, że zagłosują w całości przeciw uchwale o reorganizacji targowiska. Spotkanie zorganizował Roman Staszór, właściciel historycznego obiektu, który wcześniej w piśmie do władz miasta wyraził oczekiwanie wycofania się z uchwały.

Ładuję galerię...

Na wieczorne spotkanie w budynku Hali Targowej zostali zaproszeni kupcy, władze miasta i wszyscy radni – informuje Roman Staszór. Na miejscu stawili się: Sławomir Dajcz, Piotr Gajda, Łukasz Janik, Wiesława Olejnik, Andrzej Piekarski oraz Sergiusz Stachaczyk. Wszyscy zapowiedzieli głosowanie przeciw uchwale w obecnej formie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Gdzie wyznaczono miejsca do handlu? Sprawdź na mapce

 

Najczęściej w zarzutach kupców, radnych i właściciela Hali przewijały się pretensje do władz Piotrkowa o brak wcześniejszych konsultacji społecznych w tej sprawie. Radni PiS przypomnieli także o swoim wniosku, aby najbliższa sesja odbyła się na żywo w większej sali niż ta w Urzędzie Miasta, twierdzą że dopiero wtedy będzie możliwa prawdziwa dyskusja.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nie chcą zdalnego głosowania, chcą dyskutować

 

W imieniu całego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Janik poinformował, że w przypadku przyjęcia uchwały rozważą możliwość rozpoczęcia procedury związanej z referendum o odwołanie prezydenta.

 

CZYTAJ TAKŻE: Targowisko musi zostać ograniczone - prezydent Piotrkowa w Strefie FM

 

Kupcy przypomnieli o swoich wcześniejszych zarzutach związanych z podwyżkami i nowymi opłatami i podkreślili, że ta uchwała w rezultacie zakończy handel przy historycznej Hali Targowej. - To nie jest żadna reorganizacja, tylko likwidacja! - grzmiał Tomasz Kowalewski, lider protestujących kupców.

 

Kupcy chcą protestować w piątek od godz. 10 w rejonie targowiska i Urzędu Miasta. Zapowiadają zablokowanie przejść dla pieszych na ul. Sienkiewicza i Pasażu Karola Rudowskiego.

 


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (93)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_tezbleki ~gość_tezbleki (Gość)28.09.2020 20:03

Tam jest potrzebny duży piętrowy parking a i kolejna hala w pt by się przydała taka dla wszystkich.

10


DRACULA ~DRACULA (Gość)26.09.2020 20:27

Róbcie referendum! Może tym razem się uda!

20


k ~k (Gość)25.09.2020 07:11

Targ to kasa i dobry biznes przynoszący konkretne pieniądze. Żadna na świecie firma nie oddaje za darmo takich dochodów innym, wręcz odwrotnie za ludzi (za kupców/klientów) płaci się dzisiaj miliony bo to oni są prawdziwą wartością. Jak słyszymy jest już inwestor, który jest w stanie zainwestować to nie bądźmy naiwni jeśli ktoś inwestuje fundusze to już dzisiaj wie że zarobi znacznie więcej. A z czasem wszyscy mieszkańcy piotrkowa to odczują bo dochody miasta spadną i trzeba będzie łatać budżet (dochody z opłat targowych to są miliony) czyli przerzucić koszty na mieszkańców np. ceny śmieci jeszcze pójdą w górę, podatki i inne media itd. Ta zła decyzja dotknie wszystkich, zapłacimy wszyscy obojętnie czy jesteście za czy przeciwko. Zarobi tylko jeden. Trzymam kciuki, oby 30 września było więcej radnych podobnych do radnego Jerzego Królikiewicza.

36


olo tolo olo ~olo tolo olo (Gość)25.09.2020 18:44

Jakoś mieszkający okolicznie żulisie wam nie przeszkadzają, jak sikają, piją, palą i klną. Nie widziałam jeszcze, żeby jakiś sprzedający, czy kupujący robił kupę pod blokiem, czy dzieci (haha) bały się iść do szkoły. Chodziłam 5 lat do TPSU i nic mi nigdy nie przeszkadzało. Zamknąć całe miasto najlepiej i będzie po problemie.

43


gość ~gość (Gość)25.09.2020 06:24

Brak konsultacji to dyktatura Magistratu .... czy wzór zaczerpnięty z czarnej Afryki.

92


gość ~gość (Gość)25.09.2020 09:54

Niech przeniosa targowisko do Rekoraju

83


Po problemie ~Po problemie (Gość)25.09.2020 20:22

Przenieść targ na były stadion i niech sprzedają 7 dni w tygodniu.

31


97-300 97-300ranga25.09.2020 19:28

A kto poniesie koszty tego niby referendum?Strzelacie z działa do wróbla,niektórzy z was nie nadają się do robienia polityki w ogóle,nawet na gminnym poziomie.

22


gość ~gość (Gość)25.09.2020 09:19

Właśnie! Niech wreszcie władze Piotrkowa na czele z prezydentem Chojniakiem zajmą się budzącym samolotem, który lata nad miastem szczególnie w dni wolne od pracy oraz w niedziele i święta. Wąska grupka biznesmenów nie pozwala na wypoczynek mieszkańców Piotrkowa.

127


gość_k ~gość_k (Gość)25.09.2020 17:18

Miasto emerytów wszystko przeszkadza . Ma się porządne emeryturki z czasów minionych i się chodzi tylko do kościoła , przychodni i sklepu .

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat