Kupcy w Piotrkowie będą strajkować?

ePiotrkow Czwartek, 27 lutego 2020106 17519
Handlujących na miejskich targowiskach coraz mniej, w dodatku szykują się do strajku. Powód to podwyżka opłat targowych w mieście – takie informacje przekazał jeden z radnych podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Władze Piotrkowa twierdzą, że handlujących ubyło, bo jest zima.
radni Ł. Janik i S. Stachaczyk

Przypomnijmy, od nowego roku w Piotrkowie wzrosły opłaty targowe, w niektórych przypadkach nawet o 150%. Niektórzy handlujący rzeczywiście protestowali, ostrzegali, że w ogóle zrezygnują z handlu, a Stowarzyszenie Kupców z naszego regionu wysłało nawet do prezydenta miasta pismo w tej sprawie. O sprawie pisaliśmy tutaj.


- Po podniesieniu opłat na targowiskach, sprzedających jest coraz mniej – mówił 26 lutego podczas sesji radny PiS Łukasz Janik. - Z moich informacji wynika, że kupcy zamierzają strajkować. Wystarczy pójść na halę targową, wczoraj, czyli w dzień targowy, nie było prawie nikogo. Kupcy bardzo narzekają. - Byłem wczoraj na hali - mówił też radny Sergiusz Stachaczyk. - Po stronie bloków, gdzie jest ok. 40 stanowisk, nie było nikogo.


- Z pisma, które otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Kupców wynika, że nie są zadowoleni z podwyżek, ale tego się spodziewaliśmy – odpowiadał radnym wiceprezydent miasta Adam Karzewnik. - My też nie jesteśmy zadowoleni z podwyżek, ale wzrastają koszty, również obsługi targowisk, więc byliśmy zmuszeni do podniesienia tych opłat.


Dane o liczbie handlujących przedstawił dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Karol Szokalski, który stwierdził, że drastycznego spadku nie ma:

październik 2019 – 309 rezerwacji

listopad – 264

grudniu – 241

styczeń 2020 – 257

luty – 248


Spadek jest widoczny i niezaprzeczalny, ale wiceprezydent stwierdził, że jest to związane z porą roku, a zimą liczba handlujących zawsze spada.

 


Więcej na ten temat w kolejnym Tygodniu Trybunalskim!


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (106)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.03.2020 13:56

Handlarze to cwaniaki towar kupowanyjest w hurtowni za grosze a sprzedają za dużo więcej i mówią ze susza byla teraz że oplaty podnieśli na targowisku to ceny z kosmosu za ten towar już nie mówię o bałaganie jaki zostawiają po handlu zero kultury mieszkam na targowej i widzę co tam sie dzieje

31


gość ~gość (Gość)04.03.2020 07:17

Jeśli tak jest jak mówi prezydent to niech pokaże jak było na przełomie 2018/2019 czy też była tendencja spadkowa w okresie zimy. Nie wie co powiedzieć to mówi głupoty, a ubytek 1/6 handlujących to mało? Oddajcie 1/6 budżetu miasta, to przecież drastycznie dużo nie jest, a ludzie skorzystają.

20


akurat123 ~akurat123 (Gość)01.03.2020 12:17

Jakby Urząd Skarbowy prześwietlił działalność i ewidencjonowanie handlujących to ciekawe ilu by zostało.

41


gość ~gość (Gość)29.02.2020 11:55

Targowisko przy ulicy Rzeźniczej, „wizytówką” władz miasta i Piotrkowa. Po najmniejszym deszczu trzeba się taplać po kostki w błocie i w kałużach. W porównaniu z podobnym targowiskiem np. w Bełchatowie przy ul. Pabianickiej, tkwimy w średniowieczu.

70


vol ~vol (Gość)29.02.2020 20:31

na targowiskach w okolicznych miastach rozdawane są worki z logo miasta na śmieci.Kazdy handlujący dostaje taki i problem z głowy jest czysto,ale dla miasta Piotrkowa to za duzo pracy:)Strajk polega na tym ze opłaty są za duze do zysków handlujących.Miasto podcina grzęde gdzie bez nakładu finansowego kury niosą złote jajka dla miasta
;)Miasto traci czysty pieniądz który miał małymi kosztami.I niszczy długoletnią historie tego miejsca i miasta.To miasto powinno dofinansować takie miejsca aby obywatel miał alternatywe gdzie chce kupić czy glifosat w Biedronce czy zdrowe warzywa na targowej.Więc nie pisać pierdół o paragonach i kasach bo nie są one jeszcze obowiązkowe na targowiskach a jak komuś nie pasują ceny to niech robi zakupy biedabronce:) gdzie wiecej chemi

30


gość ~gość (Gość)29.02.2020 18:34

Handlarze strajkowac? Komu zrobia na zlosc? No chyba nie klientom ktorzy pojda do biedronki.

21


gość ~gość (Gość)29.02.2020 13:16

ilu z handlujacych dorobilo się kasy !mają po 2 samochody niektórzy ladne domydomy.nagle wzrost o kilka zl i juz oburzenie niech zrezygnują pojdzie się marketu i kupi się taniej np.Aldi w dobrym gatunku!!!!

32


lk ~lk (Gość)28.02.2020 11:58

MZK za darmo, podatków nie pobierać ,Dawać biednym na piece do ogrzewania.Zrobić darmowe stołówki .Dawać dawać dawać Zawsze słychać to od opozycji,ale jak by sami zaczęli rządzić to dopiero by się niektórym do d....y nalało Żeby komuś dać trzeba innym zabrać. Nie którzy myślą .że miasto to ma nieograniczoną ilość pieniędzy.W mieście jak w prywatnym domu jest budżet i nie można żyć ponad stan .Niech ci co tak promują rozdawnictwo sami zaczną rozdawać swoje dochody

27


mama ~mama (Gość)28.02.2020 11:46

I co wyniknie z tego strajku.? Jeden to na złość Chojniakowi się przeziębił Też chłopisko zrobiło na złość co panowie radni? ,Robicie niby mądre miny a w głowach sieczka. Cokolwiek byście nie wymyślili to dorównujecie opozycji krajowej .To znaczy że w PiSie mądrych inaczej nie też brakuje .Dowodem na to jesteście wy

23


osąd ~osąd (Gość)28.02.2020 22:17

Po co w Piotrkowie targ, skoro jest "targowisko" w Berlinie? Analogia zaczerpnięta od włodarza z Warszawy.

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat