Kupcy przyjrzą się kosztom funkcjonowania targowisk

Strefa FM Piątek, 10 lipca 202064 5267
Spór kupców z piotrkowskim Urzędem Miasta trwa. Tym razem handlarze chcą przyjrzeć się kosztom funkcjonowania miejskich targowisk. W związku z tym złożyli do magistratu wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chcą poznać bilansy wpływów i wydatków każdego z targowisk w ciągu ostatnich 12 lat.

Ładuję galerię...

- Złożyliśmy wniosek odnośnie wydatków, przychodów, kosztów utrzymania targowisk, bo nie zgadzamy się z tym, co nam pan Szokalski wstępnie mówił na temat wysokości tych wydatków. Według nas jest to manipulacja i zawyżanie kosztów jakichś faktur - mówi Tomasz Kowalewski, jeden z liderów protestujących kupców. - Żądamy informacji za okres od 2008 roku, bo oni (red. urzędnicy) twierdzą, że od wtedy nie była robiona podwyżka opłat dla handlujących, aż do roku 2019. Chcemy wglądu na każde targowisko i zobaczyć je z osobna, które przynosi zyski, a które straty, w jakiej wysokości i na co są pieniądze wydawane - wylicza. 

 

Kupcy deklarują, że wnikliwie sprawdzą dokumentację i każdą fakturę. - Chcemy przyjrzeć się temu nie tylko my, ale także prawnik, a być może prokuratura. Nie oskarżamy na tym etapie nikogo, ale po prostu naszym zdaniem są duże niejasności - twierdzi Tomasz Kowalewski. 

 

Jak informuje Urząd Miasta, wniosek zostanie, podobnie jak wszystkie sprawdzony zgodnie z procedurami. Jeśli spełni wymogi formalne, to kupcy otrzymają wnioskowaną informację w ustawowym terminie.


Przypomnijmy, że podstawowy czas na odpowiedź wynosi 14 dni, ale jeśli wniosek jest złożony i skomplikowany, termin może być wydłużony nawet do 2 miesięcy.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (64)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.07.2020 21:27

Kupiłam tam kiedyś skarpetki.Podarły sie po roku.A tylko dwa razy prane.Nie bylo paragonu to kupiec mnie zbył.

21


enedue123 ~enedue123 (Gość)11.07.2020 10:40

Mnie interesują koszty limuzyny i szofera, który czasami dosyć długo czeka na swojego szefa naparkingu pod kościołem przy ul. Łódzkiej.
Ciekawe w ilu miastach o podobnej wielkości, prezydent do pracy jest wożony limuzyną z szoferem, i ma tak elastyczne godziny pracy jak prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

73


gość ~gość (Gość)11.07.2020 12:02

Ten hałas rozkładających się rano straganów to pryszcz w stosunku do ok.50 pociągów przejeżdżających w pobliżu.Z tego ok.20 pociągów przejeżdżających co godzinę w nocy.Dzieci nie mogą w nocy spać przy otwartych oknach latem.Horror.

34


gość ~gość (Gość)11.07.2020 07:31

Jestem mieszkanką osiedla przy którym we wtorki i piątki odbywa się handel. Czysty obłęd! W dni poprzedzające tzw.halę należy przeparkowac auto; od bladego świtu hałas rozkładających się stoisk/namiotów itp, itd. Należałoby przenieść w inne miejsce ten koszmarny handel koszmarnymi towarami. Zapomnieliśmy chyba wszyscy, jaka jest tradycja tzw.hali. Otóż na pewno nie handel chińszczyzną, który głównie uskuteczniaja bojowi panowie. Poza tym, jako rodowita Piotrkowianka z dziada pradziada , radzę , aby panowie, głównie mieszkańcy wiosek, przenieśli się do swoich osad i tam kontynuowali tradycje kupieckie, bo po ich zachowaniu widzę, jakże mądrzy byli moi Dziadkowie powtarzający: chłop wyjdzie ze wsi, ale wieś z chłopa NIGDY! Panie Kowalewski(?) , mówi pan o ziemniakach , cenę których zalecił wam sprawdzić Prezydent. Wysłuchałam bardzo, bardzo dokładnie wywiadu z Włodarzem Miasta ( chyba rozumie pan pojęcie ?włodarz?) i ABSOLUTNIE nie ma tam żadnej wypowiedzi ?nakazującej? sprawdzenie ceny ziemniaków 12lat temu. Wracaj Pan na wieś, zostaw chinszczyznę . Obejdziemy się bez niej na bank! A Pan, Panie Prezydencie, niechaj przeniesie ten bałagan w inne miejsce lub całkowicie go zlikwiduje .

63


gość ~gość (Gość)12.07.2020 07:16

Hahahahha padne zaraz od tych komciów... Ludzie z piotrkowa kochaja chine i to taka najtansza chine dlatego polowa handlujących sprzedaje chine, bo was. Nie stac na produkty orginalne. Gdy sprzedawca oferuje produkt porzadny to leczy was ceną i tak czy siak kupicie chine, czy to w markecie lub w innym lumpeksie.

22


gość ~gość (Gość)11.07.2020 23:51

Jak nie Milicja to Urząd Skarbowy.A jak to nie pomoże to pały i do ciupy. Oj ,oj,oj .Co niektórzy starsi pamiętają te czasy.Nie zabijajmy inwencji ludzkiej Polaków.Tak czyniono w krajach socjalistycznych i co?Jeździliśmy syrenkami i trabantami a w krajach zachodnich jeżdzono oplami,volkswagenem i mercedesami. P.S. Najlepiej zniszczyć ich wysokimi kosztami prowadzenia działalności gospodarczej jak dawniej i do fabryki wygonić(do magazynów).

30


gość ~gość (Gość)11.07.2020 07:57

Gdzie , Urząd Skarbowy więcej kontroli bo to już za dużo jeszcze im źle

65


rus ~rus (Gość)11.07.2020 15:50

ja czesto tam jade i mi targ nie przeszkadza

31


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)11.07.2020 12:15

Targowisko przy hali winno być głównie rynkiem rolnym. Ograniczyć powierzchniowo handel przemysłowy. Dawnymi czasy wtorek i piątek był tzw. świętem dyszla. Od wczesnego rana
Belzacką, Roosevelta, Rakowską, Łódzką i innymi ciągnęły furmanki z towarem. Była osełka masła, twarożek w szmatce, ziemniaki i szczapki do rozpałki. Były też wyroby rzemieślnicze, ale głownie produkty rolne. Były nawet jatki z koniną. Koniny teraz nikt nie kupi, ale świeże pory chętnie,

40


gość ~gość (Gość)11.07.2020 11:40

Może w planach jest zakup nowej limuzyny i stąd podwyżka opłat targowych,wody i śmieci w naszym mieście.A co do limuzyny i szofera pod jego domem to może wpad na śniadanie.W domu lepiej smakuje podobno.Panie prezydencie Chojniak nieładnie .Wyborcy takie rzeczy widzą.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat